Huawei’nin kablosuz kulaklıklı akıllı saat patenti

Huawei, içinde bir çift Bluetooth kulaklık bulunan akıllı saat patenti aldı. Kablosuz kulaklıklar saatte farklı şekillerde depolanabiliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Huawei, içinde bir çift Bluetooth kulaklık bulunan akıllı saat patenti aldı. Huawei Watch 3 hakkında çok fazla bilgimiz bulunmuyor. Yeni patent Huawei Watch 3 için olmayabilir ancak patenti incelediğimizde kablosuz kulaklıkları farklı şekillerde depolayabilen akıllı saat tasarımları görüyoruz.

Patentin detayları, kulaklıkların farklı yöntemlerle saklanabileceğini gösteriyor. Bu yöntemler: yaylı bir mekanizmayla açılan ve kapanan veya manyetik olarak saatin bandına takılan bir kapsül olabilir. Kablosuz, suya dayanıklı kulaklıklarda ayrıca aktif gürültü kesme özelliği de bulunabilir. Kulaklıklar sayesinde kullanıcılar bileğini döndürmeden aramalara yanıt verebilir ya da ses seviyesini ayarlayabilir.

Huawei akıllı saate yatırım yapıyor

Patent 28 Haziran tarihinde Dünya Fikri Mülkiyet Organizasyonu tarafından onaylandı ve bu patent Huawei Watch 3’den neler beklememiz gerektiğine dair bir fikir verebilir. Şirketin önceki saati geçtiğimiz yıl çıkmış ancak özellikle hatalarla dolu yazılımı ve düşük pil ömrü sebebiyle olumsuz yorumlar almıştı.

Tüm patentlerde oldu gibi bu patentin de piyasada yer alıp almayacağını bilmek mümkün değil. Huawei ayrıca Mayıs ayında bir akıllı oyun saati patenti almıştı. Bu gelişmeler şirketin farklı seçenekleri göz önünde bulunduracağını gösteriyor.

Kaynak: The Verge

Huawei, içinde bir çift Bluetooth kulaklık bulunan akıllı saat patenti aldı. Bu özellik şirketin yeni akıllı saati Huawei Watch 3’de görülebilir. Watch 3’nin ne zaman piyasaya çıkacağı bilinmiyor. Huawei ayrıca Mayıs ayında bir akıllı oyun saati patenti almıştı. Bu gelişmeler şirketin farklı seçenekleri göz önünde bulunduracağını gösteriyor.Yorumunuz: