Hollywood’un en nadide parçaları açık artırmaya çıkıyor

Bu ayın sonuna doğru, Londra'da gerçekleştirilecek bir açık artırmada sinema tarihinde yer etmiş pek çok filmden alınan parçalar satışa sunulacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bu ayın sonuna doğru, Londra’da gerçekleştirilecek bir açık artırmada sinema tarihinde yer etmiş pek çok filmden alınan parçalar satışa sunulacak. Prop Store tarafından gerçekleştirilen açık artırmadaki eşyalar, kostümler ve diğer bir çok dekor hakkında konuşan koleksiyon uzmanı Brandon Alinger “Biz bu tür satışlara çoklu gönderici satışları diyoruz. Satıştaki parçalar pek çok farklı noktadan elimize ulaştı. Bunların arasında özel koleksiyonerler, film stüdyoları, prodüksiyon şirketleri, endüstri çalışanları ve kiralık ev sahipleri bulunuyor.” dedi. Alinger ayrıca ellerine ulaşan 600 adet parçayı tek tek inceleyip orijinalliğini kanıtladıklarını belirtti.

Canlı açık artırma 26 Eylül’de Londra’da gerçekleştirilecek. Ancak katılmak isteyenler telefon ya da internet üzerinden açık artırmada yer alabilecek. Satılacak parçaların çoğunu, Londra’daki Odeon BFI IMAX salonundaki sergide görmek mümkün. Aşağıda, ünlü bilim kurgu, fantezi ve aksiyon filmlerinden bazılarında yer almış parçaları ve açık artırma başlangıç fiyatlarını görebilirsiniz. Ancak şimdiden uyaralım, film aksesuarı koleksiyonu yapmak bir zengin uğraşı. O yüzden kendinizi rakamlara bakıp iç geçirirken bulabilirsiniz.

Kaynak: Wired

Bu ayın sonuna doğru, Londra'da gerçekleştirilecek bir açık artırmada sinema tarihinde yer etmiş pek çok filmden alınan parçalar satışa sunulacak. Canlı açık artırma 26 Eylül'de Londra'da gerçekleştirilecek. Ancak katılmak isteyenler telefon ya da internet üzerinden açık artırmada yer alabilecek. Satışa sunulanlar arasında Indiana Jones'un kırbacı, Marty McFly'ın ayakkabıları, Barbar Conan'ın kılıcı gibi ikonik parçalar yer alıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=0JH4u0-Uyo4

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği