Hollanda Kralı’nın gizli hayatı

Şimdiye kadar hiçbir uçuşta kimliğini açıklamamış olan Alexander’ı havalimanında pilot kıyafetleri ile görüp tanıyan kimse de olmamış ama kralın keyfi yerinde.
Hollanda Kralı Willem-Alexander, geçtiğimiz 21 yıl boyunca, Hollandalı havayolu şirketi KLM'de yardımcı pilotu olarak görev yaptığını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Eğer geçtiğimiz 21 yıl içerisinde, Hollandalı havayolu şirketi KLM‘i kullanarak kısa mesafeli bir uçuş yaptıysanız, kokpitte Hollanda Kralı Willem-Alexander ile uçmuş olabilirsiniz. Hollanda Kralı, geçtiğimiz 21 yıl boyunca, KLM yardımcı pilotu olarak görev yaptığını açıkladı. Ayda iki kez kısa mesafeli uçuşlarda görev yapan kral artık bu görevini bırakmaya hazırlanıyor.

Kral Willem-Alexander anons yaptığında sesini tanıyan yolcular olmuş olabilir ancak hiçbir uçuşta, uçağı kraliyet ailesinden birisinin uçurduğu yolculara açıklanmadı. 50 yaşındaki kral, bu uçuşları bir hobi olarak nitelendiriyor ve ara sıra kraliyet görevlerinden uzaklaşıp uçak kullanmanın kendisini rahatlattığını belirtiyor.

Görevi bırakıyor

Kralın uçuş eğitimi aldığı Fokker 70 modeli nispeten küçük yolcu uçakları artık kullanımdan kalkarak yerini Boeing 737’lere bırakacak. Üç çocuk babası Kral Willem-Alexander, daha büyük bir uçak kullanmayı öğrenmek gibi bir talebi olmadığını ifade etti. Uzun mesafe uçuşlarda bazen geceleri gidilen yerde konaklamak gerektiğini belirten kral, acil bir durumda ülkesine dönmesinin zor olacağını ifade ederek bu tarz uçuşlarda görev almak istemediğini dile getirdi.

Kimliğini açıklamamasıyla ilgili olarak ise “Her zaman pilotum ve kabin ekibim adına konuştuğumu söyleyebildiğim için ayrıca adımı söylememe gerek kalmıyordu. Zaten çoğu yolcu anonsları dinlemiyor.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Sky News

Eğer geçtiğimiz 21 yıl içerisinde, Hollandalı havayolu şirketi KLM'i kullanarak kısa mesafeli bir uçuş yaptıysanız, kokpitte Hollanda Kralı Willem-Alexander ile uçmuş olabilirsiniz. Hollanda Kralı, geçtiğimiz 21 yıl boyunca, KLM yardımcı pilotu olarak görev yaptığını açıkladı. Ayda iki kez kısa mesafeli uçuşlarda görev yapan kral artık bu görevini bırakmaya hazırlanıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği