Hindistan wifi ile ‘temizlenecek’

Hindistan'da yerlere çöp atılmasının önüne geçmek için kullanıldığında kablosuz internet sağlayan çöp kutuları kullanılmaya başlandı

Haber Özeti

Tam Sürüm

Hindistan’da, ThinkScream adlı bir firma içine çöp atıldığında ücretsiz kablosuz internet hizmeti veren çöp kutuları üretti. Üzerinde LED ışıklar bulunan çöp kutuları, içine çöp atılınca wifi sembolü gösteriyor ve yaklaşık 50 metrelik bir alana 15 dakika boyunca kablosuz internet sağlıyor.

Çöp kutuları geçtiğimiz günlerde bir müzik festivalinde denendi. Asıl amaç kutuları, 18 milyon nüfusuyla Hindistan’ın en kalabalık şehri olan Bombay‘da kullanmak. Böylece insanların yerlere çöp atma huyundan bir nebze olsun vazgeçmesi hedefleniyor.

Tanesi 1.500 dolara mal olan çöp kutularına sponsor olmak için bazı şirketlerin ThinkScream’le iletişime geçtiği belirtildi. Hem çevre dostu hem de ücretsiz hizmet sağlayan bir cihaz her şirketin adının birlikte anılmasını isteyeceği güzel bir fırsat olabilir.

Ücretsiz internet geçen yaz Peru’da insanları cilt kanserine karşı bilinçlendirmek için kullanılmıştı.

Peru Kanserle Savaş Derneği, Shadow Wifi adını verdiği dev platformu plaja yerleştirdi. Platformun gölgesinde duranlar hem güneşten korundu hem deri kanserine karşı bilinçlendirildi hem de bedava internetin keyfini çıkardı.

21. yüyılda adınızı duyurmak istiyorsanız ücretsiz internetten daha pratik ve etkili bir yöntem bulmanız zor.

ThinkScream adlı bir şirket Hindistan'da bedava internet erişimi sunan çöp kutuları üretti.  Kutuya çöp atıldığında 50 metre çevresine 15 dakika boyun kablosuz internet dağıtıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği