Havaalanında 30 gün

Çin vatandaşı Ryan Zhu, 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Helsinki Havaalanı’ndaki küçük bir odada 30 gün boyunca yaşamayı gönüllü olarak tercih etti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Birçoğumuz, havaalanında gereğinden fazla kalma fikrinden korkarız. Çin vatandaşı Ryan Zhu ise 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Helsinki Havaalanı’ndaki küçük bir odada yaşamayı gönüllü olarak tercih etti. Tom Hanks’in başrolünde oynadığı 2004 yapımı The Terminal filminde olduğu gibi Zhu, Helsinki havaalanındaki yaşam alanında yaşayacak. Bütün bunlar Fin havaalanı operatörü Finavia‘nın pazarlama kampanyası #LIFEINHEL ile ilgili. #LIFEINHEL televizyon programı, sosyal medya ve yarışma programı karışımı bir kampanya.

Amaç ise Asya’dan Avrupa’ya giden yolcular için bir geçiş noktası olarak Helsinki Havaalanı’nı tanıtmak. Zhu havaalanında yaşamaya uyum sağladıkça kendisine çeşitli günlük görevler verilecek. ‘Shijin’ ve ‘Daizong’ gibi filmlerin başrol oyuncusu olan Zhu, ünlü bir aktör. Finavia’nın Kurumsal Pazarlama ve İletişim Müdürü Katja Siberg, “Bütün havaalanı personeli Ryan Zhu’nun gelişini dört gözle bekliyor. Ona unutamayacağı bir tecrübe yaşatmayı diliyoruz.” dedi. Zhu, havaalanındaki restorant, masaj salonu ve sauna gibi çeşitli imkanları deneyimleyecek. Ünlü aktöre istediği her an evine dönme imkanı verilecek fakat eğer son güne kadar dayanabilirse Finlandiya’daki Lappi’ye seyahat hakkı kazanacak.

Dünyanın en iyi havaalanı

Online seyahat acentesi Travellink, Helsinki Havaalanı’nı yakın zamanda ‘Dünyadaki en iyi havaalanı’ seçti. Zhu’nun havaalanında geçireceği süre Helsinki Havaalanı’nın lider sıfatını korumasını amaçlayacak. Ayrıca Helsinki Havaalanı, Asya ve Avrupa arasındaki en hızlı bağlantı noktası olduğunu öne sürüyor. Siberg, “Çinli müşterilere sunduğumuz hizmetler konusunda birinci sıradayız.” diyor. Helsinki Havaalanı’nı transit olarak kullanan yolcular Zhu gibi bir ay boyunca kalacak olmasa da, Zhu’nun yaşayacağı tecrübe havaalanının yolculara uzun süreli konfor sağlayabileceğini kanıtlayabilir.

Kaynak: CNN Travel

Çin vatandaşı Ryan Zhu, 10 Ekim 2017 tarihinden itibaren Helsinki Havaalanı’ndaki küçük bir odada yaşamayı gönüllü olarak tercih etti. Bütün bunlar Fin havaalanı operatörü Finavia’nın pazarlama kampanyası #LIFEINHEL ile ilgili. #LIFEINHEL televizyon programı, sosyal medya ve yarışma programı karışımı bir kampanya. Amaç ise Asya’dan Avrupa’ya giden yolcular için bir geçiş noktası olarak Helsinki Havaalanı’nı tanıtmak. Zhu, havaalanındaki restorant, masaj salonu ve sauna gibi çeşitli imkanları deneyimleyecek. Ünlü aktöre istediği her an evine dönme imkanı verilecek fakat eğer son güne kadar dayanabilirse Finlandiya’daki Lappi’ye seyahat hakkı kazanacak. Helsinki Havaalanı’nı transit olarak kullanan yolcular Zhu gibi bir ay boyunca kalacak olmasa da, Zhu’nun yaşayacağı tecrübe havaalanının yolculara uzun süreli konfor sağlayabileceğini kanıtlayabilir.Yorumunuz: