Hacker’lar reklam panolarına saldırdı

Sesini duyurmak için binalara izinsiz duvar yazıları yazan ya da resimler çizen haylazların yeni versiyonları reklam panolarını ele geçiriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Sesini duyurmak için binalara izinsiz duvar yazıları yazan ya da resimler çizen haylazların yeni versiyonları reklam panolarını ele geçiriyor. Bu kişilerden bazıları, Galler’in başkenti Cardiff‘teki dijital panoları hackleyerek kendi mesajlarını yayınladı. Çoğunluğu zararsız, esprili görsellerden oluşan mesajlardan bazıları ise saldırgan yazılarıyla çevre halkında korkuya sebep oldu.

Görsellerden birisi ABD Başkanı Donald Trump’ı bir kertenkele gibi gösteriyordu. Bir diğer görselde Nazilerin amblemi Svastika (gamalı haç) görülüyordu. Bir panoda ise “Uyarı. Burası Şeriat kontrolündeki bir bölgedir. Alkol yasak. Kumar yasak. Porno yasak.” ibaresi bulunuyordu.

https://twitter.com/_shemmie_/status/892737050331549696?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.thememo.com%2F2017%2F08%2F03%2Fcardiffs-hacked-billboards-are-a-sign-of-whats-to-come%2F

4chan yapmış olabilir

Saldırının, kötü bir üne sahip olan forum sitesi 4chan tarafından düzenlendiği düşünülüyor. Herhangi bir grubu hedef almayan saldırının sadece sorun yaratma amaçlı olduğu belirtiliyor. Şehirlerde, kötü güvenlik önlemleri ile ünlü dijital ekranlar yayılmaya devam ettikçe bu tarz saldırıların da yaygınlaşması bekleniyor.

https://twitter.com/polNewsForever/status/892571377248686080?ref_src=twsrc%5Etfw&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.thememo.com%2F2017%2F08%2F03%2Fcardiffs-hacked-billboards-are-a-sign-of-whats-to-come%2F

Dijital reklam panoları için teknoloji geliştiren Voodooh adlı şirketin kurucusu Keith Nilsen “Medya sahipleri daha fazla görünürlük elde etmek için her geçen gün daha fazla noktaya ekran yerleştiriyor. Ekranların yaygınlaşması da saldırganların iştahını kabartıyor. Yani evet, gelecekte bu tarz saldırıları daha sık görebiliriz.” şeklinde konuştu.

Saldırganlar geliyor ve hedeflerinde, çevrenizdeki dijital ekranlar var.

Kaynak: The Memo

Sesini duyurmak için binalara izinsiz duvar yazıları yazan ya da resimler çizen haylazların yeni versiyonları reklam panolarını ele geçiriyor. Bu kişilerden bazıları, Galler'in başkenti Cardiff'teki dijital panoları hackleyerek kendi mesajlarını yayınladı. Çoğunluğu zararsız, esprili görsellerden oluşan mesajlardan bazıları ise saldırgan yazılarıyla çevre halkında korkuya sebep oldu.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği