Google polen durumunu da bildirecek

The Weather Channel ile iş birliği yapan Google, arama sonuçlarında bölgedeki polen durumunu bildirecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Çoğumuz yaz günlerinin keyfini çıkarsak da kimilerimiz yanı başımızdaki sonbahar, namı diğer alerji mevsimi, için hazırlanıyor. Beş Amerikalıdan biri mevsimsel alerjilerden mustarip. Hayatımızı birçok yönden kolaylaştıran Google, artık mevsimsel alerji belirtileriyle başa çıkmamıza da yardımcı olacak. Google’da polen ya da alerji hakkında arama yaptığınızda bulunduğunuz bölgedeki polen seviyeleri detaylı şekilde sunulacak. Google, en güncel verileri ve kesin bilgileri sağlamak için The Weather Channel ile iş birliği yaptı.

allergies_forecast.gif

The Weather Channel, polen indeksini ve ön görülen bilgileri direkt olarak Google’a aktarıyor. Ayrıca, bölgenizde polen miktarı fazla olduğunda Google uygulamasından bildirim de alabileceksiniz. Google’ın sağlayacağı polen bilgisiyle mevsimsel alerji belirtileriniz için daha hazırlıklı olmanız mümkün olacak. Hapşurup durmayı bırakıp sonbahar renklerinin güzelliğinin tadına varabileceksiniz.

Kaynak: Google Blog

Çeşitli alanlarda hayatımızı kolaylaştırmayı amaçlayan Google, bu sefer de mevsimsel alerji konusuna el attı. Google’da polen veya alerji konusunda arama yapıldığında, arama yapılan bölgedeki polen durumu gösterilecek. Google bu iş için The Weather Channel ile iş birliği yaptı. The Weather Channel’dan alınan polen endeksi ve ön görülen bilgiler direkt olarak Google’a aktarılacak. Google’ın bu uygulaması, alerjisi olanların da sonbahar renklerinin tadını çıkarmasını sağlayacak.Yorumunuz: