Google imajlarıyla ‘imaj danışmanlığı’

Google perşembe günü paylaştığı yazıda, görsel arama özelliğinin artık moda önerilerinde de bulunacağını açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google perşembe günü paylaştığı yazıda, görsel arama özelliğinin artık moda önerilerinde de bulunacağını açıkladı. Google yazıda şu ifadelere yer verdi:

“Görsel Arama, gezilecek yerlerden satın alınacak ürünlere, en sevdiğiniz ünlülerin fotoğraflarından sanat eserlerine kadar, ilham almanızı sağlayacak pek çok fotoğrafla dolu. Ancak söz konusu moda olunca nereden başlayacağını bilmek zor. Bu sebeple Google’ın Android uygulamasına ve mobil web versiyonuna bugünden itibaren ‘tarz fikirleri’ adında yeni bir özellik ekliyoruz.”

Artık Google Görseller’de gezinen kullanıcılar bir ürünün gerçek hayatta ne şekilde kullanılabileceğine dair açıklayıcı görsellere göz atıp kendi tarzını yaratabilecek. Böylece kullanıcılar, satın almayı düşündükleri bir ayakkabının hangi pantolon ve çanta ile daha iyi görüneceğini görseller üzerinden inceleyebilecek.

Ayrıca kullanıcılar ‘benzer ürünler’ bölümünden, inceledikleri ürüne benzer özellikleri olan diğer seçenekleri de görebilecek. Böylece kullanıcılar görseller arasında dolaşarak kendilerine en uygun şortu, ayakkabıyı, gözlüğü ya da çantayı bulabilecek. Bu yeni özellik, kullanıcıların hem çok pahalı olmayan hem de tarzlarına uygun ürünleri keşfetmesini sağlayacak.

Google, bu özellikler sayesinde Görsel Arama’nın artık hem tarzınıza hem de cüzdanınıza uygun kıyafetleri bulmak için faydalı bir araca dönüşeceğini söylüyor.

Kaynak: Google

Google perşembe günü paylaştığı yazıda, görsel arama özelliğinin artık moda önerilerinde de bulunacağını açıkladı. Google yazıda şu ifadelere yer verdi: "Görsel Arama, gezilecek yerlerden satın alınacak ürünlere, en sevdiğiniz ünlülerin fotoğraflarından sanat eserlerine kadar, ilham almanızı sağlayacak pek çok fotoğrafla dolu. Ancak söz konusu moda olunca nereden başlayacağını bilmek zor. Bu sebeple Google'ın Android uygulamasına ve mobil web versiyonuna bugünden itibaren 'tarz fikirleri' adında yeni bir özellik ekliyoruz."

1 Yorum

  • Ufak bir bilgi paylaşmak isterim. İmaj danışmanlığı ile stil danışmanlığı farklı şeylerdir. Stil sadece giyimle ilgili iken imaj görüntü, davranış ve iletişim becerilerini de içerir. O yüzden başlıkta ufak bir revize gerekebilir.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği