Google Drive tüm dosyalarınızı yedekleyecek

28 Haziran'da kullanıma sunulacak 'Backup and Sync' servisi ile Google kullanıcıları bilgisayarlarındaki dosyalara diledikleri yerden ulaşabilecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

28 Haziran’da Google’ın ‘Backup and Sync’ adlı yedekleme servisi kullanıma sunulacak. Bu servis ile günlük kullanıcılar bilgisayarlarındaki dosyaları ve fotoğrafları bulut üzerinde depolayarak diledikleri yerden ulaşabilecekler. Backup and Sync, Google Drive‘ın en son versiyonu ve artık masaüstündeki Google Photos yükleyicisi ile entegre olarak kullanılabilecek. Mevcut Drive yönetici konsolu ayarları da Backup and Sync’e olduğu gibi aktarılacak.

İşletmelerin beklemesi öneriliyor

Backup and Sync öncelikle tüketiciler için geliştirildi. Google, G Suite kullanıcılarına, işletmeler için geliştirilen çözüm yayınlanana kadar Drive’ı kullanmaya devam etmelerini öneriyor. Şimdilik erken kullanıcı programında denenen Drive Dosya Akışı, bu yıl içinde genel olarak tüm G Suite Basic, Business, Enterprise, Education ve Nonprofit kullanıcılarına sunulacak. Drive Dosya Akışı kullanıcıların, bilgisayarlarındaki depolama alanlarını doldurmadan, işletmelerin büyük veri setlerine ulaşmalarını sağlayacak.

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak G Suite kullanıcıları şimdilik otomatik olarak Drive’dan Backup and Sync’e güncellenmeyecek. Kullanıcılar dilerse 28 Haziran’dan itibaren Backup and Sync’e el ile geçiş yapabilecek. İşletme bilgisayarlarında bu işlemin yapılabilmesi için kullanıcıların Google Drive’ı indirmesine izin veriliyor olması gerekiyor.

Drive Dosya Akışı’nı denemek isteyen kullanıcılar erken kullanıcı programına kayıt yaptırabilirler.

Kaynak: Google

28 Haziran'da Google'ın 'Backup and Sync' adlı yedekleme servisi kullanıma sunulacak. Bu servis ile günlük kullanıcılar bilgisayarlarındaki dosyaları ve fotoğrafları bulut üzerinde depolayarak diledikleri yerden ulaşabilecekler. Backup and Sync, Google Drive'ın en son versiyonu ve artık masaüstündeki Google Photos yükleyicisi ile entegre olarak kullanılabilecek. Mevcut Drive yönetici konsolu ayarları da Backup and Sync'e olduğu gibi aktarılacak. Mevcut G Suite kullanıcısı işletmelerin ise daha sonra kullanıma sunulacak işletmelere özel çözümü beklemesi, şimdilik güncelleme yapmaması öneriliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği