Google aramalarına artırılmış gerçeklik hayvanları eklendi

Google, iOS ve Android telefonlarda yapılan arama sonunçları arasına artırılmış gerçeklik ve 3D hayvanlar ve nesneler ekledi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Telefonunuzda ‘kaplan’ kelimesini aradığınızı ve sonuçlar arasında dünyaya bir kaplan fırlatma seçeneğiyle karşılaştığınızı düşünün. Bu şimdi mümkün. Google Arama, internette bir hayvan adı aradığınız takdirde arama sonuçlarında o hayvanı 3D animasyon ya da artırılmış gerçeklik olarak önünüze çıkaracak. Özellik şimdi ARCore ya da ARKit destekli  iPhone ve Android telefonlarda mevcut. Şimdilik sadece artırılmış gerçeklik hayvanlarını ve bazı nesneleri kapsayan özellik vasıtasıyla, köpekbalığı, ayı, panda, timsah, penguen, kaplan, at, köpek, rakun ve papağanla karşılaşmanız mümkün.

Kaynak: CNet

Google Arama, internette bir hayvan adı aradığınız takdirde arama sonuçlarında o hayvanı 3D animasyon ya da artırılmış gerçeklik olarak önünüze çıkaracak. Özellik şimdi ARCore ya da ARKit destekli  iPhone ve Android telefonlarda mevcut. Şimdilik sadece artırılmış gerçeklik hayvanlarını kapsayan özellik vasıtasıyla, köpekbalığı, ayı, panda, timsah, penguen, kaplan, at, köpek, rakun ve papağanla karşılaşmanız mümkün.Yorumunuz: