Google arama sonuçlarında sitelerin adını daha çok ön plana çıkaracak

Google mobil arama tasarımını yeniliyor. Yeni arama sonuçları siteleri ön plana çıkaracak şekilde güncellenecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Google, mobildeki arama sonuçlarının görüntülenme biçiminde, her bir bağlantının kaynağını daha iyi vurgulamak amacıyla, dikkat çekici değişikliklere gidiyor. Google’ın mobil arama sonuçları yakında aranılan web sitesinin simgesi ve ismini gösterecek şekilde güncellenecek. Şimdiye kadar Google, web sitelerinin ismini çıkan bağlantıların yanına küçük fontlarla yazıyor ve arama sonuçlarının kaynağını yeterince vurgulamıyordu. Yeni tasarım önümüzdeki günlerde kullanıma açılacak. Google’ın söylediğine göre yeni özellik ilk önce Google uygulaması ve web aramaları dahil olmak üzere mobil cihazlara geliyor.

Güncellenmiş tasarımla birlikte Google’ın mobil arama sonuçları, belli bir konuyla ilgili daha çok yayın listeleyerek bir haber akışı gibi görünmeye başlayacak. Bilgi kaynağını vurgulamak, sahte haberlerin giderek yaygınlaştığı bugünlerde özellikle önemli. Google bu tasarım değişikliğinin daha zengin (ve daha yoğun akışlı) arama sonuçları oluşturmak adına bir dönüm noktası olacağını öne sürüyor.

Kaynak: The Verge

Google, mobildeki arama sonuçlarının görüntülenme biçiminde, her bir bağlantının kaynağını vurgulamak amacıyla dikkat çekici değişikliklere gidiyor. Google’ın mobil arama sonuçları yakında aranılan web sitesinin simgesi ve ismini gösterecek şekilde güncellenecek. Şimdiye kadar Google, web sitelerinin ismini çıkan bağlantıların yanına küçük fontlarla yazıyor ve arama sonuçlarının kaynağını yeterince vurgulamıyordu. Önümüzdeki günlerde kullanıma açılacak yeni özellik, ilk önce Google uygulaması ve web aramaları dahil olmak üzere taşınabilir araçlara geliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği