Google 18’ine bastı

1998’de kurulan Google, geçtiğimiz günlerde 18 yaşını özel bir doodle’la kutladı. Google ayrıca tüm bloglarını birleştirdiği Keyword platformunu tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bundan tam 18 yıl önce, 1998 yılında ilk kez kullanıma sunulan Google, 18. yaş gününü özel bir doodle‘la kutladı. Google’ın G’sinin şişirdiği bir balonla 18 yaşına girişini kutladığı görülen doodle ile birlikte Google, üzerinde yapılan arama sonuçlarını filtrelemeden görüntüleyebilecek olgunluğa da erişmiş oldu.

18 yıllık dönemde ‘herhangi bir arama motoru’ konumundan, pek çok kişi için internetle eş anlamlı konuma gelen Google, piyasaya çıktığı günden bu yana büyümesini sürdürüyor. Bu süreçte Youtube, Android ve Chrome gibi alanında lider markaları da bünyesine katarak gelişen Google, tüm bu gelişmeleri haber verdiği blogunu da ilk kez 2004 yılında kullanmaya başlamıştı.

Tüm bloglar bir arada

Şirketin tüm bölümleri gibi, resmi blogu da yıllar içinde büyümesini sürdürdü ve artık bünyesinde çok fazla içerik barındırmaya başladı. Kullanıcıların bu içerikler arasında kaybolmasını istemeyen Google, Android’den Translate’e kadar tüm hizmetleri ile ilgili haberlerin tek bir merkezden ulaşılabilmesini sağlayan yeni platformu Keyword’ü kurdu.

Keyword, Google’ın şimdiye dek farklı alanlarda bilgilendirme yapmak için açtığı 19 farklı bloga aynı anda ulaşabilmeyi sağlayan bir uygulama. Artık Google ile ilgili herhangi bir haber ya da gelişmeye dair bir duyuru aradığımızda gitmemiz gereken adres burası.

Orijinal ve güncel içerikler

Keyword Google ile birlikte büyüyüp gelişecek şekilde tasarlandı. Böylece açıklanan her yeni ürün ve teknoloji burada kendisine yer bulacak. Platform ayrıca haftanın önemli gelişmeleri hakkında kullanıcılarına bilgiler, videolar, fotoğraflar ve sunumlar gösterecek.

Google, Keyword’ü kullanıcılara ulaşmak ve gelişmelerini duyurabilmek için kullanmayı amaçlıyor. Ayrıca kullanıcıların daha fazla haberi Google üzerinden alması planlanıyor. Keyword (anahtar kelime) kelimesinin, arama motorunun ortaya çıktığı tarihlere dayanan bir geçmişi olduğunu ifade eden Google, geldiği yeri unutmamanın gerekliliğine vurgu yapıyor.

Kaynak: Google

 

1998 yılından bu yana hizmet veren ve her geçen yıl daha da büyüyen Google, geçtiğimiz günlerde 18. yaş gününü kutladı. Sitede doğum gününe özel bir doodle yayınlandı. Google ayrıca bugüne dek kendi sitesi ve alt ürünleri ile ilgili bilgileri paylaştığı 19 farklı blogu bir araya getiren Keyword adlı platformu da tanıttı. Keyword bundan sonra tüm Google, Android, Youtube, Chrome vs. bilgilerine tek bir noktadan ulaşılabilmesini sağlayacak.Bir yanıt

Yorumunuz: