Gökyüzünden fotoğraflarla insanın doğaya bıraktığı derin izler

Edward Burtynsky tarafından çekilen ve endüstrinin doğaya etkilerini gösteren fotoğraflar Anthropocene adlı sergide gösterildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Photo London Usta Fotoğrafçılık ödülü her yıl alanında lider bir modern fotoğrafçıya veriliyor. Bu yılın kazananı Edward Burtynsky’nin yeni ve az bilinen eski fotoğrafları özel bir sergide gösterildi. Anthropocene adı verilen sergi modern varoluşun karmaşıklığını ve Avustralya ve Kanada’daki madenler, Nijerya’daki petrol hırsızlığı ve kereste fabrikaları, Hindistan’daki tuzlalar ve göz alabildiğince uzanan şehir manzaraları gibi birbirinden farklı konuları barındırıyor.

Fotoğrafçılığın teknik sınırlarını zorlamasıyla bilinen Burtynsky ayrıca yeni geliştirilen artırılmış gerçeklik deneyimleriyle de çalışmalar yürütüyor. Sergiye katılanların akıllı telefonlar ve tabletleri kullanarak fotoğraflarla etkileşime geçmesi öneriliyor. Ziyaretçiler kameralarını fotoğrafa odakladıktan sonra o fotoğrafın çekildiği ortamdaki ağır makineleri ve endüstriyel çevreyi de gözlemleme şansı buluyor.

Kaynak: The Guardian

Photo London Usta Fotoğrafçılık ödülü her yıl alanında lider bir modern fotoğrafçıya veriliyor. Bu yılın kazananı Edward Burtynsky'nin yeni ve az bilinen eski fotoğrafları özel bir sergide gösterildi. Anthropocene adı verilen sergi modern varoluşun karmaşıklığını ve Avustralya ve Kanada'daki madenler, Nijerya'daki petrol hırsızlığı ve kereste fabrikaları, Hindistan'daki tuzlalar ve göz alabildiğince uzanan şehir manzaraları gibi birbirinden farklı konuları barındırıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği