Giyilebilir ev sinema sistemi

Kopin ile Pico Interactive girişimi, Eagle adını verdikleri bir giyilebilir ev sinema sistemini tanıttı. Sistem 80 inç genişliğinde bir ekran tecrübesi yaşarken dış dünyanın da farkında olmanızı sağlamayı vadediyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Başa takılan ev sineması sistemleri uzun zamandır geliştiriliyor ancak halen önemli bir sorun mevcut: Bu sistemler yüzünüzün çoğunu kaplıyor. Birisi sizinle konuşmak istediğinde, gelip omzunuzu dürtmediği sürece bunu anlamanız mümkün değil. Ancak gelecekte bu durum değişebilir.

Kopin ile Pico Interactive girişimi, Eagle adını verdikleri bir giyilebilir ev sinema sistemini tanıttı. Bu sistem 80 inç genişliğinde bir ekran tecrübesi yaşarken dış dünyanın da farkında olmanızı sağlamayı vadediyor. Büyük ihtimalle kafanızda bu cihaz takılıyken bir gezintiye çıkmak istemezsiniz ama karşıdan gelen birisi size merhaba demeden önce ona göz ucuyla bakmanız mümkün olabilecek.

Bekleneceği üzere bu cihazda ekranlar önemli bir yere sahip. Eagle, bir çift yeni geliştirilmiş 0,49 inç OLED ekran kullanıyor. Bu ekranların çözünürlüğü 720p ile sınırlı olabilir ancak çok az enerji tüketerek bin nit parlaklık verebiliyorlar. Ancak Avegant’ın Glyph modelinde olduğu gibi ekranı kapatma özelliği yok gibi duruyor. Bu yüzden, sadece müzik dinlemek istiyorsanız ekranlar pek işe yaramayabilir.

Bu ürünü denemek için bir süre beklemeniz gerekecek. Pico, Eagle’ı öncelikle Çin’de satışa sunmayı planladığını açıkladı. Diğer ülkelerdeki satışa dair ise bir açıklama yapılmadı. Eagle’ı alıp kullanmak isteyeceğiniz bir üründen ziyade, gelecekte giyilebilir ekranların nasıl olacağına dair bir ‘ön gösterim’ olarak algılamanız daha doğru olabilir.

Kaynak: Engadget

Kopin ile Pico Interactive girişimi, Eagle adını verdikleri bir giyilebilir ev sinema sistemini tanıttı. Sistem 80 inç genişliğinde bir ekran tecrübesi yaşarken dış dünyanın da farkında olmanızı sağlamayı vadediyor. Bekleneceği üzere bu cihazda ekranlar önemli bir yere sahip. Eagle, bir çift yeni geliştirilmiş 0,49 inç OLED ekran kullanıyor. Bu ekranların çözünürlüğü 720p ile sınırlı olabilir ancak çok az enerji tüketerek bin nit parlaklık verebiliyorlar. Eagle’ı alıp kullanmak isteyeceğiniz bir üründen ziyade, gelecekte giyilebilir ekranların nasıl olacağına dair bir ‘ön gösterim’ olarak algılamanız daha doğru olabilir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği