Geri dönüştürülen bilgisayar parçalarından mücevher üretildi

Bilgisayar üreticisi Dell, geri dönüştürülen anakartlardan elde edilen altınları kullanarak ürettiği sınırlı sayıdaki mücevher koleksiyonunu tanıttı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bilgisayar üreticisi Dell, geri dönüştürülen anakartlardan elde edilen altınları kullanarak ürettiği sınırlı sayıdaki mücevher koleksiyonunu tanıttı.

Mücevher tasarımı için Alacakaranlık film serisinin tanıdık yüzlerinden Nikki Reed ile iş birliği yapan Dell, 14 ve 18 ayar altın yüzükler, küpeler ve kol düğmeleri sunuyor. Bu mücevher koleksiyonuna kullanılacak birer süs eşyasından ziyade şirketin geri dönüşüm çalışmalarının çarpıcı bir örneği gözüyle bakmak daha doğru olabilir.

Ön siparişler açıldı

ABD Çevre Koruma Ajansı’nın verilerine göre, elektronik atığın sadece yüzde 12,5’inin geri dönüştürüldüğü bir çevrede eski telefonlarla birlikte her yıl yaklaşık 60 milyon Dolar değerinde gümüş ve altın çöpe gidiyor. Dell, sahip olduğu verimli geri dönüşüm sürecinin şirkete bol miktarda materyal sağladığını, elde edilen altını depolamaktansa biraz daha ilgi çekici bir proje gerçekleştirmeyi tercih ettiklerini söyledi. 78 Dolar değerindeki altın yüzükten 348 Dolar’lık bir çift kol düğmesine kadar çeşitli ürünlerden sipariş etmek isteyenler için şu anda ön sipariş mevcut.

Kaynak: Tech Crunch

Bilgisayar üreticisi Dell, geri dönüştürülen anakartlardan elde edilen altınları kullanarak ürettiği sınırlı sayıdaki mücevher koleksiyonunu tanıttı. Koleksiyonda  14 ve 18 ayar altın yüzükler, küpeler ve kol düğmeleri var. Bu mücevher koleksiyonuna kullanılacak birer süs eşyasından ziyade şirketin geri dönüşüm çalışmalarının çarpıcı bir örneği gözüyle bakmak daha doğru olabilir.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği