Geleceğin direksiyon simidi

Jaguar Land Rover tarafından üretilen Sayer adlı akıllı direksiyon simidi, gelecekte sahip olduğunuz tek otomobil parçası olabilir.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Jaguar Land Rover, 7 Eylül’de Londra Sanat Üniversitesi’ndeki Teknoloji Festivali’nde, yeni ve akıllı direksiyon simidini tanıtıyor. Bu direksiyon simidi, sizinle birlikte eve geliyor ve güvenilir bir yol arkadaşınız oluyor. Sayer adlı direksiyon simidi, bugüne dek üretilen sesli yapay zeka desteği bulunan ilk direksiyon simidi ve yüzlerce görevi gerçekleştirebiliyor.

Jaguar Land Rover bu ürünü, talep üzerine araba servisi kulübünün bir sembolü ya da giriş kartı gibi kullanmayı planlıyor. Üyeler dilerse bir araç sahibi olabilir ya da başkalarıyla birlikte araçlarını paylaşabilir. Jaguar Land Rover’ın hayal ettiği gelecekte otonom, internete bağlı ve elektrikli araçlardan sadece bir tanesine sahip olmuyorsunuz. İhtiyacınız olduğu zaman çağırabileceğiniz bir çok araç emrinizde bulunuyor. Siz sadece kendi direksiyonunuzu getirip aracı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Rahatınızı bozmadan hizmet alabilirsiniz

Örneğin, yarın sabah 8’de evinizden 2 saat uzaklıktaki bir noktada bir toplantıya katılmanız gerekiyorsa, oturma odanızdan hiç çıkmadan, Sayer’a durumu anlatıyorsunuz. Sayer sizin kaçta uyandığınızı, aracın saat kaçta evin önünde olması gerektiğini hatta yapacağınız yolculuğun hangi bölümlerinde aracı sizin kullanmak isteyebileceğinizi belirliyor.

Etkileyici tasarımıyla dikkat çeken Sayer, adını 1951-1970 arasında Jaguar’a hizmet vermiş ünlü tasarımcı Malcolm Sayer‘dan alıyor.

Kaynak: Jaguar Land Rover

Jaguar Land Rover, 7 Eylül'de Londra Sanat Üniversitesi'ndeki Teknoloji Festivali'nde, yeni ve akıllı direksiyon simidini tanıtıyor. Bu direksiyon simidi, sizinle birlikte eve geliyor ve güvenilir bir yol arkadaşınız oluyor. Sayer adlı direksiyon simidi, bugüne dek üretilen sesli yapay zeka desteği bulunan ilk direksiyon simidi ve yüzlerce görevi gerçekleştirebiliyor. Jaguar Land Rover bu ürünü, talep üzerine araba servisi kulübünün bir sembolü ya da giriş kartı gibi kullanmayı planlıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği