Fermuarlı bisiklet lastiği

Farklı yol şartlarına uyum sağlama amacıyla geliştirilen ürün 60 saniyede kullanıma hazır hale geliyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Norveç merkezli reTyre adlı şirket, değişen hava ve yol koşullarına uygun bisiklet lastiği kullanabilmenin kolay bir yolunu buldu. İki yılda geliştirilen bu ürünle, lastiklerin üzerine yol şartlarına uygun farklı kauçuk katmanlar ‘geçirmek’ mümkün. Yüksek hız veya keskin virajlarda bile sıkıca oturan ürün, değiştirme süresinin kısalığıyla da kullanım kolaylığı sağlıyor.

reTyre sistemi temelde iki parçadan oluşuyor. İlki bisikletinizin üzerinde her daim duracak olan ve yan duvarlarında tümleşik fermuar bulunan taban lastiği, ikincisi ise yol şartına göre seçeceğiniz farklı modellerdeki yüzey tabakası. 60 saniye gibi kısa bir sürede lastiğin dış yüzeyini uygun diş yapısına sahip katmanla değiştirip yola devam edebilirsiniz.

Firmanın şu an yüzde 90 doğal kauçuktan yapılmış, farklı diş yapılarına sahip 3 lastik katman çeşidi var: Tüm yüzeylere uygun olan model, kış şartları için tasarlanan model ve zorlu down-hill koşulları için geliştirilen model. Firma ilerleyen süreçte ürünlerinde Hindistan cevizi iplikleri ve yüzde %100 geri dönüşüm kauçuk gibi daha özel malzemeler kullanmayı hedefliyor.

Kickstarter’da destek arayan firma şu an için 26, 27,5, 28 ve 29 inç boyutlarında ve farklı renk seçeneklerinde ürünler üretebiliyor. Taban lastiğin fiyatı 36 Dolar ile 70 Dolar arasında değişirken, yol şartına göre değiştireceğiniz dış katmanlar ise 55 Dolar ile 70 Dolar arasında fiyatlandırılmış.

 

Kaynak : desingboom

Norveç merkezli reTyre adlı girişim, değişen hava ve yol koşullarına uygun bisiklet lastiği kullanabilmenin kolay bir yolunu buldu. İki yılda geliştirilen bu ürünle, lastiklerin üzerinde yol şartlarına uygun farklı kauçuk katmanlar 'geçirmek' mümkün. Yüksek hız veya keskin virajlarda bile sıkıca oturan ürün, değiştirme süresinin kısalığıyla da kullanım kolaylığı sağlıyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği