Bridgestone havasız bisiklet lastiği geliştirdi

Otomobil lastiği üreticisi Bridgestone, bisiklet lastiği üreten kolu Bridgestone Cycle ile birlikte, havasız bir bisiklet tekerleği geliştirdiğini açıkladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Otomobil lastiği üreticisi Bridgestone, bisiklet lastiği üreten kolu Bridgestone Cycle ile birlikte, yeni nesil bir bisiklet tekerleği geliştirdiğini açıkladı. ‘Havasız konsept’ (Air Free Concept) adı verilen yeni bisiklet tekerleği, hava ile şişirilmeye gerek duymuyor. Şirketler fizibilite çalışmalarının ardından ürünü 2019’da piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

‘Havasız konsept’ tekerleklerin iç kısımları boyunca uzanan eşsiz bir jant yapısı sayesinde, ağırlık desteği olarak hava kullanılmasına ihtiyaç duymuyor. Jantlarda ve lastiklerde kullanılan kauçuk da kaynakların etkili kullanılmasına imkan sağlıyor.

Patlama derdine son

Bridgestone ve Bridgestone Cycle havasız konsepti, tekerlerin patlamasının önüne geçmek için geliştirdi. Tasarımda kullanılan kauçuğun yüksek esnekliği de daha önce hiç görülmemiş yeni nesil tasarımlarını mümkün kıldı.

Bridgestone Group, havasız konsepti geliştirip bu teknolojiyi farklı tekerlek çeşitlerinde kullanarak, yeni bisiklet kullanım yöntemleri sunmayı amaçlıyor. Bridgestone Group, insanların yaşamlarına destek olmak amacıyla daima yeni evrensel ve çevre dostu yöntemler geliştirmeye odaklandığını belirtiyor.

Kaynak: Bridgestone

Otomobil lastiği üreticisi Bridgestone, bisiklet lastiği üreten kolu Bridgestone Cycle ile birlikte, yeni nesil bir bisiklet tekerleği geliştirdiğini açıkladı. 'Havasız konsept' (Air Free Concept) adı verilen yeni bisiklet tekerleği, hava ile şişirilmeye gerek duymuyor. Şirketler fizibilite çalışmalarının ardından ürünü 2019'da piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Havasız konsept, tekerlerin patlamasının önüne geçmek için geliştirildi.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği