Farklı bir dengeli beslenme modeli

7843896 - pills of many shapes and colors grouped together
Multiply Labs tarafından geliştirilen ve üç boyutlu yazıcıda üretilen gıda takviyesi hapları, kişiye özel düzenlenerek ihtiyaç duyulan vitaminleri sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Üç boyutlu yazıcı teknolojisi pek çok farklı alanda kullanılıyor ve bu alanlara her gün bir yenisi ekleniyor. Üç boyutlu yazıcı ile üretilen besin destek hapları da bu teknolojinin en son uygulama alanlarından birisi. Multiply Labs adlı şirket tarafından üretilen haplar, kişiye özel vitamin takviyesi sağlıyor.

Hem hapların içeriğini hem de etki süresini düzenleyebilen şirket, gün içinde dilediğiniz zamanda etki edecek haplar üretebiliyor. Örneğin sabahları genellikle kahvaltıyı atlamak zorunda kalan ve öğleden sonra uyku bastıran kişiler, sabah besin, öğleden sonra da kafein almayı sağlayan hapları kullanabiliyor.

Bunu mümkün kılan şey ise üç boyutlu yazıcı teknolojisi. Her kapsülün içeriği, kullanıcının ihtiyaçları doğrultusunda düzenlenebiliyor. Ayrıca kapsül içeriğinin salgılanma süresini ayarlamak için, kapsül küçük odacıklara bölünüyor ve bu odacıkların duvarlarının kalınlığı ayarlanabiliyor.

Kişisel ihtiyaca göre düzenleniyor

Kullanıcılar kendi belirledikleri vitamin takviyesi haplarını alabildiği gibi, sağlık ölçümlerine göre Multiply Labs tarafından hesaplanacak içeriklere sahip haplar da alabiliyor. Şu anda haplarda kafein, Omega-3, amino asitler, mineraller ve B6, B12, D3 gibi vitaminler kullanılıyor. Tüm içerikler 1,25 cm uzunluğunda bir kapsüle dolduruluyor.

Multiply Labs, kişiselleştirilmiş kapsülleri 2017 baharına kadar göndermeye başlamayı hedefliyor. Şu anda müşteriler, ön siparişle kapsülleri daha ucuza alabiliyor. İki haftalık takviye paketini şimdiden sipariş edenler, hapları yüzde 25 indirimli olarak satın alabiliyor.

Kaynak: Digital Trends

Multiply Labs adlı şirket, üç boyutlu yazıcı teknolojisinin sunduğu kişiselleştirme imkanını, gıda takviyesi kapsülleri üretmek için kullanıyor. Bu teknoloji ile üretilen kapsüllere, kişisel ihtiyaçlara göre vitamin, mineral, amino asit ya da kafein gibi içerikler yerleştirilebiliyor. Kapsül duvarlarının kalınlığını değiştirerek de hangi içeriğin ne zaman aktif hale geleceği belirlenebiliyor.

1 Yorum

  • Link verdiğiniz siteyi inceledim. Anlamadığım nokta bu kapsüllerde yer alan mineral ve vitaminlerin günlük dozlarını benim kişisel ihtiyaçlarıma göre kim nasıl belirleyecek?

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği