Facebook’a alternatif olma iddiasındaki yeni uygulama: Garden

Garden adlı yeni mobil uygulama, Facebook'a gerek kalmadan arkadaşlarınız ve ailenizle iletişim kurmanızı sağlamayı vadediyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Daha mahrem ve kişisel bir iletişim tecrübesi sunmayı hedefleyen Garden‘ın kurucusu Zander Adell uygulamanın hikayesini şöyle anlatıyor:

Bir arkadaşımı kaybettiğim için Garden’ı kurdum. Bir önceki girişimimle (Doorman adlı paket dağıtım girişimi) o kadar meşguldüm ki, işlerim hafifleyince yeniden iletişime geçeriz varsayımıyla en yakınlarımdan bazılarını ihmal ettim. Yıllar geçti ve hayatın kolaylaşmadığını gördüm. Yaşamınıza anlam ve değer katan gerçek bir kişisel ilişki veya iş ilişkisi sürdürmek düzenli ve sağlam bir çaba gerektiriyor. Nasıl bir bahçedeki bitkileri sulamadan sağlıklı olmalarını bekleyemezsek, ilişkilerimize vakit ayırmadan da zenginleşmelerini bekleyemeyiz.

Garden uygulaması sayesinde, telefon rehberinizdeki kişilerle ne sıklıkla görüşmek istiyorsanız (haftalık, aylık, her altı ayda bir vs.) o şekilde hatırlatıcı koyuyorsunuz. Uygulama üzerinden bir arkadaşınızla konuştuğunuzda, son konuşmanızla ilgili notlar ve detaylar kaydedebiliyorsunuz. Aslına bakılırsa Garden, kişisel bir müşteri ilişkileri yönetimi görevi görüyor.

Geçmişte de çok sayıda müşteri ilişkileri yönetimi uygulaması yapıldı ancak o uygulamaların odak noktasında iş ilişkileri vardı, kişisel ilişkiler değil. Garden hem kişisel ilişkileri hem de iş ilişkilerini idare etmeye yarıyor.

Bu uygulamanın kişisel ilişkilerinizin veritabanı olduğunu düşünürsek, Adell veri mahremiyetinin hayati önem taşıdığını söylüyor. Verilerin bulutta Amazon Web Services ile saklandığını ve güvenli şekilde transfer edildiğini de ekliyor.

Uygulama şu anda iOS’tan ücretsiz şekilde indirilebiliyor ancak ileride reklam destekli hale gelebilir.

Kaynak: Tech Crunch

Facebook gibi mahremiyet konusunda soru işaretleri oluşturan uygulamaların yerine geçme iddiasında olan yeni bir uygulama var: Garden. Resmi olarak dün hizmete sunulan bu uygulama sayesinde, telefon rehberinizdeki kişilerle ne sıklıkla görüşmek istiyorsanız (haftalık, aylık, her altı ayda bir vs.) o şekilde hatırlatıcı oluşturuyorsunuz. Ayrıca uygulama üzerinden bir arkadaşınızla konuştuğunuzda, son konuşmanızla ilgili notlar ve detaylar kaydedebiliyorsunuz. Aslına bakılırsa Garden, kişisel bir müşteri ilişkileri yönetimi görevi görüyor. Garden kurucusu, verilerin bulutta Amazon Web Services ile saklandığını ve güvenli biçimde transfer edildiğini söylüyor. Uygulamayı iOS'tan ücretsiz şekilde indirmek mümkün.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği