Emma Watson da hacker kurbanı

Ünlü oyuncu ve kadın hakları aktivisti Emma Watson, kendisine ait özel fotoğrafların çalınması üzerine yasal yollara başvurmaya hazırlanıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Ünlü oyuncu ve kadın hakları aktivisti Emma Watson, kendisine ait düzinelerce özel fotoğrafın çalınıp internette yayınlanması üzerine yasal yollara başvurmaya hazırlanıyor. Bugünlerde sinemada gösterimde olan Güzel ve Çirkin, filminin yıldızı adına konuşan bir sözcü, sanatçının farklı kıyafetler denerken çekilmiş fotoğraflarının çalındığını doğruladı.

Sözcü “Fotoğraflar, Emma’nın stilistiyle birkaç yıl önce yaptığı bir kıyafet denemesi sırasında çekilmişti. Bunlar çıplak fotoğraflar değil. Avukatlar konu ile ilgili bilgilendirildi ve biz de daha fazla açıklama yapmayacağız.” dedi

Bu haber, Emma Watson’ın Vanity Fair dergisi için katıldığı fotoğraf çekiminde göğsünü tamamen örtmeyen bir kıyafet giymesinin ardından, bu tavrın feminizme aykırı olduğu şeklinde eleştiriler alması üzerine ortaya çıktı. Çeşitli gazeteciler, Watson’ın hem kadınların cinsellikle ön plana çıkmasını eleştirdiğini hem de aynı şeyi kendisinin yaptığını ifade etti. Watson ise feminizmin özgürlük anlamına geldiğini düşündüğünü ve bu yorumların kafasını karıştırdığını söyledi.

Geçmişte de tehdit edilmişti

Birleşmiş Milletler elçisi olarak, 2014 yılında kadın hakları ve cinsiyet eşitliği konusunda büyük yankı uyandıran bir konuşma yapan Watson, kısa süre içinde ‘çıplak fotoğraflarının yayınlanacağı’ konusunda tehditler almaya başlamıştı. 2015’te konu ile ilgili olarak bir Facebook etkinliğinde konuşan başarılı oyuncu, “Bunun bir aldatmaca olduğunu ve öyle fotoğrafların bulunmadığını biliyordum. Kadın haklarını savunmaya başladığım andan itibaren tehdit almaya başlamam 12 saat bile sürmedi.” demişti.

Geçtiğimiz ay ABD’de bir adam, aralarında Jennifer Lawrance’ın da bulunduğu ünlülerin özel bilgilerini, fotoğraflarını ve videolarını çaldığı için 9 ay hapse mahkum edilmişti.

Kaynak: BBC

Ünlü oyuncu ve kadın hakları aktivisti Emma Watson, kendisine ait düzinelerce özel fotoğrafın çalınıp internette yayınlanması üzerine yasal yollara başvurmaya hazırlanıyor. Bugünlerde sinemada gösterimde olan Güzel ve Çirkin, filminin yıldızı adına konuşan bir sözcü, sanatçının farklı kıyafetler denerken çekilmiş fotoğraflarının çalındığını doğruladı. Sözcü "Fotoğraflar, Emma'nın stilistiyle birkaç yıl önce yaptığı bir kıyafet denemesi sırasında çekilmişti. Bunlar çıplak fotoğraflar değil. Avukatlar konu ile ilgili bilgilendirildi ve biz de daha fazla açıklama yapmayacağız." dedi

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği