“Elon Musk’ın kurtarma çabası halkla ilişkiler çalışmasıydı”

Tayland'da mağarada mahsur kalan küçük futbolculara yardım eden İngiliz dalgıçlardan biri, Elon Musk'ın yardım çabaları için "Asla işe yaramazdı" dedi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Tayland’da mağarada mahsur kalan küçük futbolculara yardım eden İngiliz dalgıçlardan biri, Elon Musk’ın yardım çabaları için “Asla işe yaramazdı” dedi. CNN’e konuşan Vern Unsworth, Elon Musk’ın ‘çocuk denizaltısının’ sadece bir halkla ilişkiler kampanyası olduğunu ve hiçbir şekilde işe yarama ihtimalinin olmadığını söyledi.

Kurtarma çalışmalarında çok önemli rol oynayan Unsworth, Elon Musk ile ilgili sorular sorulduğunda sinirlenmiş gibi görünüyordu. “Denizaltısını alsın, neresi acıyorsa oraya soksun” diyen dalgıç “Hiçbir şekilde işe yarama şansı yoktu. Musk’ın mağaradaki geçişin nasıl olduğuna dair hiçbir fikri yoktu.” dedi.

Musk’ın Twitter yayını

Tesla ve SpaceX CEO’su, yardım çabalarını Twitter üzerinden anlık olarak anlattığında bir çok tartışmayı da beraberinde getirmişti. Musk’ın yardım planı dahilinde çocuk boyutunda bir denizaltı hazırlandı. Musk bu aracı Tayland yetkililerine kendisi teslim etti.

Medyada, bir yetkilinin denizaltının kullanışlı olmadığına dair açıklamaları yayınlanmaya başlayınca Musk Twitter üzerinden uzun uzun açıklama yaptı. “İzlenmesi gereken yolu bilen dalgıçlarla yaptığımız detaylı video incelemeleri ve tartışmalara göre SpaceX mühendisliği bu mini denizaltının yolculuğu gerçekleştirebileceğine emin ve herhangi bir zamanda bunu göstermeye hazırız.” ifadelerini kullandı.

Kurtarma alanına ilk gidenlerden biri olan yerel mağara uzmanı Unsworth bu ifadelerin gerçeği yansıtmadığını söyledi. Unsworth, “Yapılan metal tüp çok büyüktü ve dar alanlardan geçebilecek esnekliğe sahip değildi. Mağaranın ilk 50 metresini bile geçemezdi.” dedi. Muhabir Elon Musk’ın bir ara mağaraya da girdiğini hatırlattığında dalgıç “…ve bir an önce dışarı çıkması istendi.” cevabını verdi.

Kaynak: Mashable

Tayland'da mağarada mahsur kalan küçük futbolculara yardım eden İngiliz dalgıçlardan biri, Elon Musk'ın yardım çabaları için "Asla işe yaramazdı" dedi. CNN'e konuşan Vern Unsworth, Elon Musk'ın 'çocuk denizaltısının' sadece bir halkla ilişkiler kampanyası olduğunu ve hiçbir şekilde işe yarama ihtimalinin olmadığını söyledi.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği