Elon Musk, Space X’in astronot kıyafetini tanıttı

Elon Musk, SpaceX’in uzay uçuşları için tasarladığı astronot kıyafetlerinin bir fotoğrafını Instagram üzerinden paylaştı

Haber Özeti

Tam Sürüm

Elon Musk, SpaceX’in uzay uçuşları için tasarladığı astronot kıyafetlerinin bir fotoğrafını Instagram üzerinden paylaştı. Fotoğrafın bir bilgisayar çizimi değil, tamamen işlevsel bir kıyafetin gerçek biri tarafından giyilmiş halinin fotoğrafı olduğunu ifade eden Musk, kıyafetin uzay boşluğunun basıncının iki katına dayanabildiğini belirtti.

Musk ayrıca dış görünüş ve işlevsellik arasındaki dengeyi tutturmanın zorlu bir görev olduğunu ifade etti. Kıyafetin detaylarından ve üzerindeki çizgilerden, tasarıma önemli bir vakit ayrıldığını görmek mümkün. SpaceX’in uzak kıyafeti diğer şirketlerin ürettiklerine göre daha şık duruyor. Boeing de kendi uzay görevleri için uzay kıyafeti tasarlamıştı ancak SpaceX’in kıyafeti modaya daha uygun görünüyor.

https://www.instagram.com/p/BYIPmEFAIIn/

SpaceX’in kendi kıyafetini tasarlamaya karar vermesi de önemli. Boeing bu işlem için uzay kıyafeti konusunda uzman David Clark Company ile birlikte çalışmıştı. SpaceX ise hem maliyeti azaltmak hem de tedarik zincirinde daha fazla kontrole sahip olmak için tasarım ve üretimi kendi bünyesinde yapmaya karar vermişti.

Musk önümüzdeki günlerde yeni fotoğraflar da yayınlanacağını duyurdu. Bu fotoğraflarda uzay kıyafetini boydan görme şansı da bulabiliriz. Ayrıca SpaceX’in bu tasarımı günlük kıyafetler üretmek için de kullanması hiç de fena bir fikir olmaz.

Kaynak: TechCrunch

Elon Musk, SpaceX’in uzay uçuşları için tasarladığı astronot kıyafetlerinin bir fotoğrafını Instagram üzerinden paylaştı. Fotoğrafın bir bilgisayar çizimi değil, tamamen işlevsel bir kıyafetin gerçek biri tarafından giyilmiş halinin fotoğrafı olduğunu ifade eden Musk, kıyafetin uzay boşluğunun basıncının iki katına dayanabildiğini belirtti.Bir yanıt

  1. Limon Kolonyası avatarı
    Limon Kolonyası

    Başarılı bir tasarım ve arge çalışması olmuş. Eskiden astronot kıyafetlerini giyen adamlar ya bibendum’a benzerdi ya da turşu bidonuna, şu haliyle bu kıyafet F1 pilotlarının giysisine benzemiş ve oldukça kullanışlı gözüküyor.

Yorumunuz: