Elon Musk, Ay Üssü Alfa’nın detaylarını paylaştı

Elon Musk, Avustralya'da gerçekleşen Uluslararası Astronotlar Kongresi'nde yaptığı konuşmada Ay Üssü Alfa ve Mars Şehri konseptinden bahsetti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Elon Musk, Avustralya’da gerçekleşen Uluslararası Astronotlar Kongresi’nde bir konuşma yaptı. SpaceX’in kurucusu Musk, ‘Moon Base Alpha‘ (Ay Üssü Alfa) açıklamasıyla bir fotoğraf paylaştı. Fotoğrafta, Ay’da yapılması planlanan üssün bilgisayarda hazırlanmış bir görüntüsü görülüyor. Musk ayrıca ‘Mars Şehri’ konseptini de paylaştı.

Musk, Ay’a yapılacak bir üssün insanları Mars dahil güneş sistemimizi keşfetme ve kolonileştirme konusunda heyecanlandırabileceğini söylüyor. Elon Musk’ın paylaştığı ‘Mars Şehri’ konseptini gösteren resimde birkaç roket, jeodezik bir kubbe ve küçük astronotlar görülüyor.

Hedef 2024

SpaceX’in planı, BFR adlı uzay aracının 2022 yılında piyasaya sürülüp 2024 yılında da Mars’a gönderilmesi yönünde. BFR’nin 100 yolcu taşıyabileceği söyleniyor. 2024 yılında bu uzay araçlarından dört tanesi (iki tanesi mürettebat için kullanılacak) Kızıl Gezegen’e gönderilecek. İlk yerleşimciler, üssü diğer nesiller için hazırlamakla yükümlü olacak. Roketler ayrıca, Uluslararası Uzay İstasyonu ile gelecek yıllarda yapılması planlanan Ay İstasyonu’na kargo götürmek için de kullanılacak.

Kaynak: Tech Crunch, Design Boom

Elon Musk, Avustralya'da gerçekleşen Uluslararası Astronotlar Kongresi'nde yaptığı konuşmada Ay Üssü Alfa ve Mars Şehri konseptinden bahsetti. Elon Musk'ın paylaştığı 'Mars Şehri' konseptini gösteren resimde birkaç roket, jeodezik bir kubbe ve küçük astronotlar görülüyor. SpaceX'in planı, BFR adlı uzay aracının 2022 yılında piyasaya sürülüp 2024 yılında da Mars'a gönderilmesi yönünde. BFR'nin 100 yolcu taşıyabileceği söyleniyor. 2024 yılında bu uzay araçlarından dört tanesi (iki tanesi mürettebat için kullanılacak) Kızıl Gezegen'e gönderilecek. İlk yerleşimciler üssü diğer nesiller için hazırlamakla yükümlü olacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği