Elektrikli Classic MINI

MINI, tamamen elektrikli Classic MINI Electric'i New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkarıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Küçük otomobilleri ile bilinen MINI, orijinal modelinin elektrikli versiyonunu tanıttı. Eski tasarımın içinde geleceğin teknolojisini barındıran ‘Classic MINI Electric’, tamamen elektrikli bir aracı kullanma keyfini, kendine has go-kart benzeri hisle birlikte sunuyor. Tasarım, 30 Mart-8 Nisan tarihleri arasında, New York Uluslararası Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkıyor. İngiliz otomobil üreticisi, bu modelle birlikte, özellikle şehir içinde sürdürülebilir ulaşım alanında öncülük hedeflerinin altını çizmek istiyor.

Klasik MINI Cooper’ın temel rolü üstlendiği modelde ‘Classic MINI Electric’ elektrikli ulaşımın yakın geleceğini öngörerek bir yandan da markanın karizmasını artırma çabalarına dikkat çekiyor. Aslında bu teknoloji, 2008 yılında MINI E modeliyle birlikte kullanılmaya başlamış, 2017 yılında da MINI ‘Electric’ konsepti açıklanmıştı. Bu modelin 2019 yılında seri üretime geçen ilk elektrikli MINI modeli olması hedefleniyor. Böylece markanın kendine özgü ve bilindik tarzının modern bir MINI’nin ilerlemeleri ile harmanlanması hedefleniyor.

Kompakt yapısı, ayırt edici detayları ve kişiselleştirme seçenekleri orijinal MINI’yi tüm dünyada sevilen bir ikon haline getirmişti. Classic MINI Electric de orijinal modelden alışkın olduğumuz kırmızı renge sahip olacak. Aracın önünde, arkasında ve jantlarında sarı renkli MINI Electric logosu bulunuyor. Ayrıca gümüş renkli tavan, kaput kapağındaki karakteristik çizgiler ve ön kapaktan bagaja doğru uzanan çizgiler aracın tasarımını tamamlayan diğer unsurlar olarak göze çarpıyor.

Kaynak: Design Boom

Küçük otomobilleri ile bilinen MINI, orijinal modelinin elektrikli versiyonunu tanıttı. Eski tasarımın içinde geleceğin teknolojisini barındıran ‘Classic MINI Electric’, tamamen elektrikli bir aracı kullanma keyfini, kendine has go-kart benzeri hisle birlikte sunuyor. Classic MINI Electric de orijinal modelden alışkın olduğumuz kırmızı renge sahip olacak. Aracın önünde, arkasında ve jantlarında sarı renkli MINI Electric logosu bulunuyor. Ayrıca gümüş renkli tavan, kaput kapağındaki karakteristik çizgiler ve ön kapaktan bagaja doğru uzanan çizgiler aracın tasarımını tamamlayan diğer unsurlar olarak göze çarpıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği