Elektrikli şehir otomobili Microlino yola çıkmaya hazır

İlk kez 2016'da Cenevre Otomotiv Fuarı'nda tanıtılan Microlino adlı elektrikli mini otomobil son testleri de başarıyla geçti ve artık kullanıma hazır.

Haber Özeti

Tam Sürüm

İlk kez 2016’da Cenevre Otomotiv Fuarı’nda tanıtılan Microlino adlı elektrikli mini otomobil son testleri de başarıyla geçti. Artık Avrupa’da kullanılmasında yasal bir engel yok. Bu yılın Aralık ayında üretimine başlanacak olan otomobil İsviçre’de kullanıma sunulacak ve sonrasında Almanya pazarına da girecek.

Microlino’nun 2,4 metre uzunluğundaki iki renkli tasarımı BMW‘nin 1956 yapımı Isetta modelinden ilham almış. Saatte 90 km hıza ulaşabilen aracın 0-50 km/sa hızlanma süresi ise 5 saniye. Kullanılan bataryaya göre menzili 126 ila 202 km arasında değişiyor. Aracın küçük bataryası 8kW/sa, büyük bataryası ise 14,4 kW/sa kapasiteye sahip.

Kullanım kolaylığını bir üst seviyeye çıkaran iki koltuklu araç herhangi bir ev prizinden şarj edilebiliyor. Ayrıca ön kapı tasarımı sayesinde, dikey olarak park edildiğinde sürücü ve yolcu ön kapıyı açıp direkt olarak kaldırıma adım atabiliyor.

Kaynak: Design Boom

Microlino adlı elektrikli mini otomobil son testleri de başarıyla geçti ve artık Avrupa'da kullanılmasında yasal bir engel yok. Aracın üretimi bu yılın Aralık ayında başlayacak. 2,4 metre uzunluğundaki araç saatte 90 km hıza çıkabiliyor ve tek şarjda 200 km kat edebiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği