El yapımı Star Wars canlandırması

Adam Woodworth adlı Youtuber, Yıldız Savaşları filminin unutulmaz yarış sahnesini canlandırmak için minyatür yarış kapsülleri hazırladı.

Yayın tarihi:

Kategori:

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yıldız Savaşları’nın (Star Wars) ikinci serisinin ilk filmi ‘The Phantom Menace‘ belki de serinin en az beğenilen filmi. Ancak filmdeki kapsül yarışı (podracing) sahnesi tüm Yıldız Savaşları serisinin en güzel sekanslarından biri olarak hafızalara kazındı. Sonunda Anakin’in kazanacağından emin olsak da bu sahneyi tekrar tekrar izlemek keyifli bir deneyim.

Peki bu sahneyi yeniden canlandırmak, belki de yeni senaryolar çizmek istersek ne yapmalıyız? Adam Woodworth bu hevesini hayata geçirmek için uzaktan kumandalı mikro kapsüller tasarladı.

Mylar levhaları ve Depron (ince fakat sağlam bir köpük türü) kullanan Woodworth, sadece 35-40 gram ağırlığında yarış kapsülleri üretti. Aynı şekilde, sadece 6 mm büyüklüğünde çok küçük motorlar ile çalışan kapsüller havada daireler çizip taklalar atabiliyor. Ancak bu aşırı hafiflik rüzgara karşı hiç dayanıklı değil. En ufak bir esintide kapsüllerin savrulduğunu görmek mümkün.

Kaynak: Gizmodo

Yıldız Savaşları’nın ikinci serisinin ilk filmindeki kapsül yarışı sahnesi tüm Yıldız Savaşları serisinin en güzel sekanslarından biri olarak hafızalara kazındı. Sonunda Anakin’in kazanacağından emin olsak da bu sahneyi tekrar tekrar izlemek keyifli bir deneyim. Peki bu sahneyi yeniden canlandırmak istersek ne yapmalıyız? Adam Woodworth bu hevesini hayata geçirmek için uzaktan kumandalı mikro kapsüller tasarladı.

https://www.youtube.com/watch?v=fWVqXYeCZ6oYorumunuz: