Dünyanın ilk güneş enerjili akıllı saati

Dünyanın ilk güneş enerjili akıllı saati olma özelliğini taşıyan LunaR, şeffaf güneş paneli şeklindeki camı sayesinde şarja ihtiyaç duymuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

LunaR, dünyanın ilk güneş enerjili akıllı saati olma özelliğini taşıyor. Fransa merkezli Sunpartner Technologies tarafından üretilen şeffaf güneş paneli şeklindeki camı sayesinde şarj edilmeye ihtiyaç duymuyor. Saatin ilginç bir özelliği ise sadece güneş ışığıyla değil yapay ışıkla da şarj olabilmesi. Günde 1 saat güneşe maruz kalan saatin bataryası tamamen dolabiliyor.

İki farklı saat gösterebilir

Tıpkı LunaR gibi insanların da güneşe ihtiyacı var. D vitamini kemiklerimiz ve bağışıklık sistemimiz için oldukça önemli. LunaR, günlük olarak almanız gereken güneş ışığı miktarını da belirleyerek, aynı adlı akıllı telefon uygulaması uygulaması sayesinde sizi haberdar ediyor. LunaR’ın iki farklı zaman dilimi gösterme özelliği var. Örneğin; seyahat ediyorsanız hem o anda bulunduğunuz yerin saatini hem de normalde yaşadığınız yerin saatini gösterebiliyor. LunaR, normalde kullandığınız bütün uygulamalarla da birleştirilebiliyor. Böylece tıpkı telefonunuza gelen bildirimler gibi saatinize de bildirim geliyor.

Saatin hız ölçeri hareketlerinizi takip edebiliyor. Günlük bir aktivite hedefi belirlediğinizde ve hedefe ulaştığınızda saat titreşerek bildirim gönderiyor. LunaR, uyku sürenizi ve uyanma saatlerinizi takip ederek sizi bilgilendiriyor. Saat derin ve hafif uykunuzu, uyandığınız zamanı değerlendirerek uyku düzeninizi en iyi hale getirmeyi amaçlıyor. LunaR uygulaması ne zaman uyumanız gerektiğini haber vererek otomatik olarak uyku takip moduna geçiyor. Belirlenen uyanma saatinde uyanmanız için de hafif bir titreşimle alarm çalıyor. Saatin ayrıca 50 metreye kadar suya dayanıklılık özelliği var.

Ürünün satış fiyatının 239 Dolar olması planlanıyor. Eğer şimdi Kickstarter‘da desteklerseniz 138 Dolar’a satın alabilirsiniz. Ürün kutusunun içinde bir adet LunaR akıllı saat, bir adet nano kayış, kayışı tutturmak için iki adet iğne ve acil durumlarda lazım olursa diye bir adet USB şarjı mevcut.

Kaynak: Lunar Smartwatch, Kickstarter

Dünyanın ilk güneş enerjili akıllı saati olma özelliğini taşıyan LunaR, şeffaf güneş paneli şeklindeki camı sayesinde şarja ihtiyaç duymuyor. Saatin ilginç bir özelliği ise sadece güneş ışığıyla değil yapay ışıkla da şarj olabilmesi. Günde 1 saat güneşe maruz kalan saatin bataryası tamamen dolabiliyor. LunaR'ın iki farklı zaman dilimi gösterme özelliği var. Örneğin; seyahat ediyorsanız hem o anda bulunduğunuz yerin saatini hem de normalde yaşadığınız yerin saatini gösteriyor. LunaR, normalde kullandığınız bütün uygulamalarla birleştirilebiliyor. Böylece tıpkı telefonunuza gelen bildirimler gibi saatinize de bildirim geliyor. Ürünün satış fiyatının 239 Dolar olması planlanıyor. Eğer şimdi Kickstarter'da desteklerseniz 138 Dolar'a satın alabilirsiniz.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği