Dünyanın ilk 3D baskı restoranı

Dünyanın ilk 3D baskı ile yemek üretilen restoranı bu ayın sonunda Londra'da hizmete girecek. Restoran yemek, sanat, felsefe ve teknolojiyi birleştiriyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yiyecekte devrim Londra’da başlıyor. Dünyanın ilk 3D yazıcılı restoranı Food Ink Temmuz ayının sonunda Londra’da açılıyor. Ancak bu durum çok uzun sürmeyecek. Sadece üç günlüğüne açılacak olan restoran 25, 26 ve 27 Temmuz tarihlerinde hizmet verecek.

Günde sadece 10 kişiye akşam yemeği servis edecek olan restoranda ünlü İspanyol restoranı La Boscana‘nın iki şefi görev alacak. Geleceğin deneyimlerine göz atma fırsatı sunmayı amaçlayan proje dahilinde restorana gelen müşteriler 3D baskı ile üretilmiş ilk yemeği sanal gerçeklik gözlükleri ile bambaşka bir ortamda yiyecek. Müşterilere daha sonra 8 tabak daha servis edilecek.

İnternetten canlı yayınlanacak

Bu deneyim yemek yerken izlenmekten hoşlanmayanlar için uygun değil. Çünkü restorandaki her akşam yemeği internet üzerinden canlı olarak yayınlanacak. Gittiği her restoranda yediği her yemeği paylaşmayı seven insanlar için ise bu etkinlik eşi bulunmaz bir deneyim olabilir.

Anthony Dobrzensky ve Marcio Barradas tarafından kurulacak olan restoran “güzel yemeklerin sanat, felsefe ve yarının teknolojileri ile buluştuğu eşsiz bir gurme deneyimi” sunmayı vaat ediyor. Restoranda yemeklerin dışında tüm yemek setleri, masalar ve sandalyeler de 3D yazıcılar ile üretilmiş olacak.

Dray Walk sokağı 8 numarada kurulacak olan restoran üç gün boyunca her akşam saat 19:30’da akşam yemeği servis edecek. Yemekler için biletler 15 Temmuz cuma gününden itibaren satışa sunuldu. Food Ink’te 3D baskı ile üretilmiş akşam yemeği yemenin bedeli ise 250 sterlin (yaklaşık 950 lira).

caesars-flower-life-food-ink

Londra'da açılacak olan dünyanın ilk 3D yazıcı ile yemek hazırlayan restoranı Food Ink sadece 3 gün boyunca hizmet verecek. 25, 26 ve 27 Temmuz tarihlerinde açık olacak olan restoran her gün 10 müşterisine 9 farklı yemek sunacak. Restoranda sadece yemekler değil, yemek setleri ve mobilyalar da dahil her şey 3D yazıcı ile üretilmiş olacak. Etkinlik internet üzerinden canlı olarak yayınlanacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği