Dünyanın en küçük çamaşır makinesi: Scrubba Mini

Scrubba Mini adlı ürün, içine koyduğunuz kıyafetleri kısa sürede, çamaşır makinesindeki kadar iyi temizlemenizi sağlıyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bundan yedi yıl önce dünyanın en küçük çamaşır makinesini üreten ekip şimdi aynı ürünün iki kat daha küçüğünü geliştirdi. 140 gram ağırlığındaki Scrubba’nın aksine, Scrubba Mini sadece 70 gram. Ürün, hafif seyahat etmek isteyen gezginlere, istedikleri zaman kıyafetlerini yıkama imkanı veriyor. Orijianal versiyonu gibi, Scrubba Mini de kampa ya da dağcılığa çıkan kişilere, evlerinden uzakta olsalar da temiz kıyafet sunmayı amaçlıyor.

Üç dakikada temiz kıyafetler

Avuç içine sığabilen Scrubba Mini’ye çoraplarınızı, iç çamaşırınızı, tişörtünüzü ya da içine sığdırabildiğiniz herhangi bir kıyafetinizi yerleştirdikten sonra su ve deterjan eklemeniz gerekiyor. İçindeki havayı özel vanası aracılığıyla boşalttıktan sonra yapmanız gereken dışarıdan ovalamak.

Scrubba Mini’nin içindeki plastik pütürler kıyafetlerinizin iyice temizlenmesini sağlıyor. Dayanıklı polieter TPU kaplı naylon kumaştan üretilen cihaz, kıyafetlerinizi üç dakika içinde temiz hale getiriyor. Daha sonra temiz su ile durulayıp asabilirsiniz. Şirket Scrubba Mini ile yıkanan kıyafetlerin normal elde yıkamadan iki kat daha temiz olduğunu, elde edilen sonucun çamaşır makineleri ile aynı seviyede olduğunu söylüyor.

Çok amaçlı tasarım

Çok amaçlı olarak tasarlanan Scrubba Mini’yi kıyafetlerinizi yıkamadığınız zamanlarda ekstra depolama alanı, su geçirmez telefon kılıfı ya da ıslak kıyafet torbası olarak kullanabiliyorsunuz. Ürün şu anda Kickstarter üzerinden fon topluyor ve indirimli olarak ön siparişleri alıyor. 40 Avustralya Doları (170 Lira) ödeme ile ön sipariş vermek mümkün. Hedeflediği fon miktarını toplayan şirketin ürünleri Ağustos ayında göndermesi planlanıyor.

Kaynak: New Atlas

Bundan yedi yıl önce dünyanın en küçük çamaşır makinesini üreten ekip şimdi aynı ürünün iki kat daha küçüğünü geliştirdi. 140 gram ağırlığındaki Scrubba'nın aksine, Scrubba Mini sadece 70 gram. Ürün, hafif seyahat etmek isteyen gezginlere, istedikleri zaman kıyafetlerini yıkama imkanı veriyor. Kıyafetleri, suyu ve deterjanı yerleştirip içindeki havayı boşalttıktan sonra Scrubba Mini'yi ovaladığınızda içindeki plastik pütürler kıyafetlerin iyice temizlenmesini sağlıyor. Üç dakika ovaladıktan sonra durulayıp astığınız kıyafetler çamaşır makinesinden çıkmış gibi temiz hale geliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği