Drone’lar çanta defilesinde podyuma çıktı

Dolce & Gabbana, son çıkardığı çantaları göstermek için yenilikçi bir yaklaşım izledi ve drone'ları podyuma çıkardı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Eğer podyum modelleri mesleklerini insansı robotlara kaptıracakları konusunda endişe duyuyorlarsa yanılıyorlar.

21 Şubat’ta başlayıp 27 Şubat’ta sona erecek olan Milano Moda Haftası’na katılan Dolce & Gabbana, izleyicileri unutulmaz bir açılış tecrübesiyle büyüledi. Marka, modeller yerine bir dizi drone kullandı.

Ancak podyumdaki drone’lar kıyafet (belki bir sonraki sefere) yerine Dolce & Gabbana’nın sonbahar/kış koleksiyonunun bir parçası olarak kapitone deri çantaların son serisini taşıyordu. Seyirciler bu sürprizden haberdar değildi. Etkinliğin planlanandan bir saat kadar sonraya kalması sabırsızlığı artırdı.

Gecikme yaşanmasının sebebi sahne arkasındaki insan modellerin defileyi sabote etmek için plan yapması değildi elbette. Drone’ların iniş yapmasını engelleyen önemli bir sorun olduğu belliydi. Etkinliği düzenleyenler drone uçuşlarının engellenmemesi için seyircilerden telefonlarındaki Wi-Fi özelliğini kapatmalarını istemişti. Seyircilerden bazılarının bu konudaki isteksizliği aksaklığa sebep olmuş olabilir. Etkinliğe katılan Fashionista “İzleyicilerin kişisel Wi-Fi’larını ve kişisel erişim noktalarını kapatmaları için birçok kez farklı dillerde anons yapıldı.” diyor.

Her ihtimale karşı güvenlik görevlileri bekliyordu

D&G güvenliğin sağlandığından emin olunca, drone’lar podyumda süzülmeye başladı. 600 kişiden oluşan izleyici topluluğunun bazı üyeleri makineleri görünce heyecandan çığlık attı. Muhtemelen podyumdan çıkıp başka yöne doğru uçan bir drone olması ya da drone’ların seyircilerden birini yaralaması halinde olaya müdahale etmek için beyaz giyimli iki adet görevli de dikkatli şekilde podyumun kenarında geziniyordu. Neyse ki bir aksilik yaşanmadı ve drone gösterisi başarıyla sona erdi. Drone’lar podyumdan çıkınca da D&G modelleri podyumda görünerek markanın insan modellerle işinin (henüz) bitmediğine dair yüreklere su serpti.

Kaynak: Digital Trends

Eğer podyum modelleri mesleklerini insansı robotlara kaptıracakları konusunda endişe duyuyorlarsa yanılıyorlar. Milano Moda Haftası'na katılan Dolce & Gabbana, izleyicileri unutulmaz bir açılış tecrübesiyle büyüledi. Marka, modeller yerine bir dizi drone kullandı. Drone'lar markanın sonbahar/kış koleksiyonunun bir parçası olarak kapitone deri çantaların son serisini taşıyordu. Drone uçuşlarını etkilememesi için seyircilerden telefonlarının kişisel Wi-Fi'ını kapatmaları rica edildi. Drone'lar podyumdan ayrıldıktan sonra da insan modeller sahnedeki yerlerini aldı.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği