Drone ile ‘tüfekli’ mücadele

DroneDefender, giderek yaygınlaşan insansız hava araçlarını etkisiz hale getirmek için şu ana kadar bulunmuş en pratik ve zararsız yöntem.

  • Battelle DroneDeffender, diğer anti-drone çözümlerdendaha pratik, taşınabilir ve ekonomik .
  • En önemli özelliği insansız hava araçlarını zarar vermeden etkisiz hale getirmesi.
  • Satışı durdurulan tüfeğin satışıbu yıl tekrar başlayacak

Şimdiye kadar drone’ları etkisiz hale getirmek için tasarlanan birçok alet gördük. Fakat Battelle DroneDeffender, taşınabilir silah formunda olduğu için en pratik olanlardan.Bu alet radyo dalgalarını kullanarak drone’ları zarar vermeden etkisiz hale getiriyor.

2

Zarar vermeden etkisiz hale getirmesi en önemli özelliği. Çünkü küçük drone’lar genellikle saha araştırması için kullanılıyor. Endüstri casusluğu için kullanılan drone’ları etkisiz hale getirerek nereden gönderildiğini öğrenmek çok daha önemli. Cihaz 400 metre genişliğe kadar bir alanı tarayabiliyor ve 5 saat boyunca aktif olarak kullanılabiliyor.

Çalışma mantığını aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=d9Zvpx9fFsM

Drone’ları etkisiz hale getirmek için birçok seçenek daha bulunmakta. Ama kullanım kolaylığı ve hafifliği açısından hiçbirisi DroneDefender kadar cazip değil.DroneDefender Ekim’de Battelle sitesinde yayınlandıktan kısa bir süre sonra siteden kaldırıldı.

Daha fazla bilgi almak için şirketle iletişime geçmek isteyenler ürünün satıştan kaldırıldığını açıklayan bir otomatik mail alıyor. Ancak (bireysel olmasa da) bu yıl içindeABD öncelikli olarak kamu şirketlerineözel tekrar satışa çıkartılacağısöyleniyor.

Hollanda Polisi ise çok daha kadim, ekonomik ve düşük ARGE maliyetli bir çözüm geliştirdi. Buyrun:

http://youtu.be/HifO-ebmE1sYorumunuz: