Dron Ligi’ne 50 milyon Dolar’lık yatırım

Uçan Formula 1 olma hedefiyle yola çıkan Dron Yarış Ligi yeni yatırımlarla büyümeye devam ediyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bir süredir ilgi toplayan Dron Yarış Ligi, aldığı toplam yatırımı 50 milyon Dolar’a çıkarmaya hazırlanıyor. Şu ana kadar yatırımın 26 milyon Dolar’ını toplamayı başaran lig, önümüzdeki günlerde, yeni Seri C yatırımcılarıyla kalan miktarı tamamlayacak. Girişim daha önceki yıllarda Sky, CRCM Ventures ve Hearts Ventures gibi şirketlerden 32 milyon Dolar yatırım elde etmeyi başarmıştı. Ligin Seri B kategorisi 2017 senesini toplam 20 milyon Dolar’lık destekle kapatmıştı.

Dron Yarış Ligi 2015 senesinde kurulmuş ve teknolojideki gelişmeleri, kazanma heyecanıyla birleştirerek yeni rekabetçi bir zemin oluşturmuştu. Girişimin amacı temelde “uçan Formula 1” çizgisinde bir lig yaratabilmekti. Dron Yarış Ligi’nde saatte 140 kilometre hızla uçan dronlar pilotlar tarafından özel parkurlarda kullanılıyor. Yarışlar NBC Sports, Twitter, Sky Sports ve Fox Sport Asia gibi önemli yayıncılar tarafından izleyenler ile buluşturuluyor.

Kaynak: Tech Crunch

Drone Yarış Ligi 50 milyon Dolar'lık yatırım alacak. Halihazırda yatırımın 26 milyon Dolar'lık bölümünü alan girişim yeni Seri C yatırımcılarıyla geriye kalan bölümü de tamamlayacak. Fütüristik spor dallarından biri olan dron yarışları daha önce önemli yatırımlar almıştı. "Uçan Formula 1" düşüncesiyle 2015'te yola çıkan ligin müsabakaları NBC Sports, Twitter, Sky Sports ve Fox Sport Asia'da yayınlanıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği