Denizlerin SUV’si: Oceanemo

Oceanemo adlı yatın farklı modelleri, pek çok deniz aracını bünyesinde barındırarak yat sahibine pek çok farklı deniz macerasını yaşama fırsatı sunuyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kendinize ait bir yata binip denize açılmak hayalinizdeki tatil olabilir. Ancak bunu yetersiz bulanlar denizde vakit geçirirken kullanmak için çeşitli deniz araçlarını ve oyuncakları yatla birlikte yanına almak istiyor. Kimi yatlarda spor araçları park etmek için garajlar bulunuyor. Bazı yatlar ise kendi spor aracı ile birlikte geliyor. Ancak pek çok deniz aracı olanlar için en uygun seçenek Oceanemo’nun farklı boyutlardaki 33, 44 ve 55 modelleri.

MC Yacht International, Fransız gemi üreticisi OCEA ve tasarımcı Fulvio De Simoni’nin iş birliği ile üretilen yatlar, yat gezisi deneyimini çok daha farklı boyutlara taşıyor. Spor amaçlı taşıt (SUV) kavramını deniz araçlarına getiren Oceanemo ‘spor amaçlı yat’ olarak tanıtılıyor.

Geniş depolama ve park alanları

Bir kaç ay önce piyasaya çıkan Oceanemo 44’ün ardından, daha küçük alana daha çok deniz aracı sığdırabilmek için çalışmalara başlayan tasarımcılar Oceanemo 33’ü üretti. 56 metrekarelik bir hangara sahip olan yeni model 7 metrelik bir yardımcı bot ve 4,5 metrelik bir mürettebat botunu taşıyabiliyor. Hangara bu iki botun dışında, birden fazla kişisel deniz aracı (jetski) da yerleştirilebiliyor. Bu araçların suya çıkarılması için ise hangarda raylı sistemler ve kancalar bulunuyor.

oceanemo-sports-utility-yachts-27

Bunlara ek olarak, yatın güvertesinde bulunan 46 metrekarelik alan da daha fazla araç ve oyuncak taşımak için kullanılabiliyor. Bu alana 5,8 metrelik bir balıkçı kayığı ve yine aynı boyutta bir yelkenli park edilebiliyor. Bu alan Oceanemo’nun anlaşma yaptığı su aracı şirketlerinin ilginç ürünleri için de kullanılabilir. Bu ürünler arasında Seamagine adlı iki kişilik denizaltı, hem karada hem denizde gidebilen WaterCar ve katlanabilir kanatlı deniz uçağı SeaMax Easy bulunuyor. Ayrıca FunAir‘in şişirilebilir deniz ürünleri de buraya yerleştirilebiliyor.

oceanemo-sports-utility-yachts-13

SeaMax Easy diğer araçlara göre biraz daha fazla yer kapladığı için Oceanemo 33’ün alanı yetersiz kalıyor ancak bunun için daha büyük modeller 44 ya da 55 tercih edilebilir.

Odalar için de yer var

Tüm bu hangarlar ve park alanları ile birlikte yatta yeterince yer kalmayacağını düşünüyorsanız, yatın odalarına da göz atabilirsiniz. 29 metrekarelik ana suitin yanı sıra yatta iki VIP oda iki çift kişilik misafir odası, 3 mürettebat odası ve geniş bir salon bulunuyor. Ayrıca güneşlenmek üst güvertede geniş bir alanın yanı sıra bir bar ve açık hava yemek salonu bulunuyor.

oceanemo-sports-utility-yachts-11

İki adet 475 beygir gücünde motora sahip olan yat saatte 24 km hız yapabiliyor. Seyir hızı ise saatte 18 km. 6 Eylül’den itibaren Cannes Yat Festivali‘nde sergilenecek olan Oceanemo 33,13 milyon avrodan (42,8 milyon lira) satışa sunulacak. Oceanemo 44’ün fiyatı ise 20 milyon avro (65,9 milyon lira).

oceanemo-sports-utility-yachts-7 (1)

Kaynak: New Atlas

MC Yacht International, OCEA ve tasarımcı Fulvio De Simoni tarafından geliştirilen Oceanemo 33, bu markanın şimdiye dek üretilen en küçük modeli. Ancak Oceanemo 33 geniş depolama ve park alanlarıyla, sahibinin denizde her türlü deneyimi yaşamasına olanak sağlıyor. Yatın alt bölümüne iki bot ve kişisel deniz araçları, üst bölümüne ise balıkçı kayığı ve yelkenli yerleştirilebiliyor. Üst bölümdeki park alanı iki kişilik denizaltı ya da hem karada hem suda gidebilen bir araç park etmek için de kullanılabiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği