Coca-Cola bir sanal karaktere sponsor oldu

Coca-Cola'nın son sponsor olduğu kişi Alex Hunter adlı bir futbol oyuncusu fakat Alex gerçek bir insan değil, sanal bir karakter.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Coca-Cola’nın en son sponsor olduğu kişi Alex Hunter adlı bir futbol oyuncusu. Fakat Coca-Cola’nın sponsorluğunu gıptayla bekleyen birçok futbolcunun aksine Alex gerçek bir insan değil, sanal bir karakter. Alex Hunter, Fifa 17’nin ‘The Journey’ adlı hikaye modunda yer alan bir baş karakter. Oyunu oynarken genç futbolcunun yerine geçiyorsunuz. Fifa 17’de ünlü olan 17 yaşındaki Alex, kariyer merdivenlerini bir bir tırmanarak Fifa 18’de de yer alacak ve dijital futbol oyuncularıyla tanışacak.

Farklı bir reklamcılık anlayışı

Hunter, Fifa 18‘de bir de Coca Cola Zero Sugar reklamı yapacak. Hunter, reklamda hayranlarıyla birlikte poz verirken görülüyor. Coca-Cola’nın tamamen hayali bir karaktere sponsor olması oldukça farklı bir reklamcılık örneği oluşturuyor. Basit bir reklam yerleştirmeye göre daha ilgi çekici bir yöntem. Hayali bir karakter olmasına rağmen, rakamlar Hunter’ın gerçek bir süper stardan eksiği olmadığını gösteriyor. Fifa 17’nin piyasaya sürüldüğü aydan bu yana 124 milyondan fazla maç oynandı ve Alex Hunter karakteriyle 164 milyondan fazla gol atıldı.

Alex Hunter karakterini seslendiren Adetomiwa Edun adlı aktör, “The Journey oynayan insanların sayısı inanılmaz derecede fazla. Sosyal medyada aldığımız etkileşim ise efsanevi. İnsanlar büyük futbol karşılaşmalarında Alex’in adıyla tezahürat yapıyor. Alex’in bir sonraki macerası neleri beraberinde getirecek çok merak ediyorum.” diyor. Oyun içindeki görsellerin haricinde Alex Hunter’ı Coca-Cola kutularında, sosyal medyadaki reklamlarda ve Times Square’deki robotik Coca-Cola tabelasında görmek mümkün olacak.

Kaynak: PSFK

Coca-Cola'nın son sponsor olduğu kişi Alex Hunter adlı bir futbol oyuncusu fakat Alex gerçek bir insan değil, sanal bir karakter. Alex Hunter, Fifa 17'nin 'The Journey' adlı hikaye modunda yer alan bir baş karakter. Oyunu oynarken genç futbolcunun yerine geçiyorsunuz. Fifa 17'de ünlü olan 17 yaşındaki Alex, kariyer merdivenlerini bir bir tırmanarak Fifa 18'de de yer alacak ve dijital futbol oyuncularıyla tanışacak. Hunter, Fifa 18'de bir de Coca Cola Zero Sugar reklamı yapacak. Hunter, reklamda hayranlarıyla birlikte poz verirken görülüyor. Coca-Cola'nın tamamen hayali bir karaktere sponsor olması oldukça farklı bir reklamcılık örneği oluşturuyor. Basit bir reklam yerleştirmeye göre daha ilgi çekici bir yöntem. Hayali bir karakter olmasına rağmen, rakamlar Hunter'ın gerçek bir süper stardan eksiği olmadığını gösteriyor. Oyun içindeki görsellerin haricinde Alex Hunter'ı Coca-Cola kutularında, sosyal medyadaki reklamlarda ve Times Square'deki robotik Coca-Cola tabelasında görmek mümkün olacak.

1 Yorum

  • Sanal karakterler içimizde yer almaya başladığına göre sayıları zamanla artacaktır.İnsanların sayısını geçerse insanoğlunun vay haline.Demek ki gitgide kendi sonumuzu hazırlıyoruz.Sanal alemde yaşamaya başlayan insanoğlu bu aleme tutsak olacak gibi.Zekasını devirecek bir sanal zekalar toplumu içinde zeka savaşları verecek.Hangi taraf üstün zekalı çıkacak.Eninde sonunda sanal zekaları yaratanın kendisi galip gelmek için sürekli uğraşacak.Onları var edebilme zekasına sahip olduğu için etten beyinler gelişecek.Gelecek nesillerimizi bitmyecek bir savaş bekliyor.Var olduğundan şu ana kadar kendinden olanı yok etme derdinde olan insanoğlu,sadece kendi var ettiğini yok etmeye uğraşacak.Aslında hem kendi faydası için çalışan hemde kendini yok etmeye uğraşan hep uğraşmış insanın ta kendisi.Hem akıllı hem değil.Var olan aklını faydasına kullandığı müddetçe ne ala.Kendine zarar veren de bu akıl.Öldürmekten geri durmazken kendini yok etmeye geri durmayan bu akıl.Teknolojiyi kendi yararına kullanıp geliştiren de bu akıl,zararlı hale getiren de…Umuyorum ki teknoloji çağı insanları farkındalık yaşayarak üstün gelme yollarını da bulacaklar.Çünkü insanoğlu gittikçe bu çağın içinde gelişiyor.Lakin kendi gibi etten kemikten olanı öldürmeyi bırakıp,kendi var ettiğiyle savaş vermeyi de hak ediyor.Teknojinin getirdiklerini insanlığın hizmetine sunan beyinler aynı zamanda başka bir yönden zehirleme,bağımlılık hali yaşatıyor.Hizmet amacı yanında büyük devletler dünya üstünlüğü isteme amacıyla sadece kendilerini düşünürken, ezme yok etme derdinde olurken,tüm insanlığın kendi nesillerinin bile yok olmama mücadelesi vereceklerini hesaba katamıyorlar.Büyük zeka ancak ve ancak tüm insanlık yararına çalışan zekadır.Aksi takdirde tüm dünyanın kurtarılması adına büyük savaşlar kaçınılmaz bir son olur.Dünya hepimizin.Üstün olma derdinde olan da,zengin olma derdinde olan da her ne derdinde yahut amacında olan da olmayan da bu dünya içinde yaşıyor.Keşke amaç hep beraber yaşayabilme var olabilme olsaydı.Bunu ancak teknolojinin ilerlemiş safhalarında amaç olarak edinecek gibi.O zamanda bizler ve toplumları şu an yönetenler dünyanın içinde olmayacağız zaten.Varsın uğraşsın gelecek nesiller.Ektiklerimizi biçecekler.Umuyorum ki daha akıllanmış olarak kendilerinin de ekecekleri olacak.Ben merkezli olmayacaklar.

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği