Çift ekranı yeniden gündeme getiren telefon: HubblePhone

Turing'in tasarım aşamasındaki yeni telefonu Hubblephone gelişmiş görüntü sistemine, birden fazla ekrana ve dudak okuma teknolojisine sahip.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Turing yeni bir akıllı telefon ve piyasada devrim yaratmak gibi büyük iddialarla geri döndü. Hubblephone adlı fütüristik cihaz gelişmiş görüntü sistemine, birden fazla ekrana ve dudak okuma teknolojisine sahip.

Şirketin 2016’daki uçtan uca şifrelemeli ve dayanıklı ‘liquidmorphium’ gövdeli telefon üretme vaatlerini hatırlıyor olabilirsiniz. Ancak Hong Kong merkezli şirket bu yılın başında iflasını açıkladı. Şimdi ise Turing Space Industries adıyla yeniden kurulan şirket 2020’de ilk telefon modelini piyasaya sürmeyi planlıyor.

Adını uzay teleskobu Hubble’dan alan Hubblephone, devrim yaratacak bir akıllı telefon ve bir 5G iletişim cihazı olarak tanıtılıyor. İki ayrı AMOLED ekranı bulunan telefon döndürülerek farklı açılardan çekim yapabiliyor. 60 megapiksellik ana kamerası 15x optik zoom imkanı sunuyor. Telefonda ayrıca üç adet 12 megapiksellik çift kamera sistemi bulunuyor.

3D mesajlaşma, dudak okuma, karışık gerçeklik…

Turing’in gelişmiş kameraları iddialı özelliklerin sadece başlangıcı. Hubblephone artırılmış gerçeklik (AfR) mesajlaşma uygulaması ile kullanıcıların birbirine animasyonlu 3D mesajlar göndermesini sağlıyor. Bu mesajlar alıcının içinde bulunduğu ortama yansıtılabiliyor. AfR Messenger kullanıcının çevresindeki gerçek objeleri 3D tarama ile dijital ortama aktarmasına ve sevimli üç boyutlu AfR etiketleri oluşturmasına da imkan veriyor. Ayrıca sesli komutları çevrenizdekilerin duymasını istemiyorsanız dudak okuma özelliği sayesinde sessizce söyleyerek telefona iletebilirsiniz. Turing ayrıca yeni nesil mobil oyun deneyimini karışık gerçeklik ve yapay zeka üzerinden sunmak için ‘duygusal makine zekası çipi’ geliştireceğini de söylüyor.

Hubblephone 2020’de tüm dünyada piyasaya sunulacak ve fiyatı 2 bin 749 Dolar (yaklaşık 13 bin 920 Lira) olacak. Telefonun ABD’de Haziran 2020’de, Avrupa’da Ağustos 2020’de, Çin’de de Eylül 2020’de satışa sunulması hedefleniyor. Dünyanın geri kalanına ise Aralık 2020’den itibaren satış yapılacak. Ancak bilgisayarda hazırlanmış görseller dışında, telefonun çalışan bir prototipi henüz üretilmiş değil. Bu yüzden heyecanlanmadan önce biraz beklemekte fayda var.

Kaynak: Design Boom

Turing yeni bir akıllı telefon ve piyasada devrim yaratmak gibi büyük iddialarla geri döndü. Hubblephone adlı fütüristik cihaz gelişmiş görüntü sistemine, birden fazla ekrana ve dudak okuma teknolojisine sahip. Şirket 2020'de ilk telefon modelini piyasaya sürmeyi planlıyor. 60 megapiksellik kamera, 3D mesajlaşma, karışık gerçeklik gibi ileri teknolojileri barındıracak telefonun fiyatı 2 bin 749 Dolar olacak.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği