Çamaşır yıkamanın en sağlıklı yolu

Çinli tasarımcı Li Huan egzersiz yaparken çamaşır yıkayabilmeyi sağlayan Bisiklet Çamaşır Makinesi isimli bir ürün tasarladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Bisiklet Çamaşır Makinesi, (Bike Washing Machine) Çinli tasarımcı Li Huan tarafından geliştirilen bir konsept. Sıradan bir egzersiz bisikletini küçük bir çamaşır makinesine dönüştüren tasarım, kullanıcıların günlük egzersizlerini yaparken bir yandan da çamaşırlarını yıkamasını sağlıyor.

Ön teker yerine bir çamaşır makinesi haznesi bulunduran egzersiz bisikleti, pedalların çevrilmesi ile hazneyi döndürüyor. Ayrıca bu işlem sırasında üretilen fazladan elektrik bisikletin üzerinde bulunan ekranı çalıştırmak için kullanılabiliyor ya da daha sonra kullanmak için depolanabiliyor.

Bu tasarımı hayata geçirme planı bulunmasa da Bisiklet Çamaşır Makinesi, sürdürülebilir ev yaşamı trendinin önemli bir parçası olabilir. İnsanların vaktini alan iki işi bir arada yapmayı sağlayan bu ürün, üzerine vakit harcanmış tasarımların günlük yaşamın engellerini nasıl aşabileceğinin de güzel bir örneği.

Günlük hayatın zaman alan iki uğraşı, çamaşır yıkamak ve egzersiz yapmak, Çinli tasarımcı Li Huan'ın konsept tasarımında birleşti. Bisiklet Çamaşır Makinesi (Bike Wahsing Machine) olarak adlandırılan ürün, ön tekerleği yerine bir çamaşır makinesi haznesi bulunan bir egzersiz bisikletinden oluşuyor. Böylece bir yandan egzersiz yaparken bir yandan çamaşırlarınızı yıkayabiliyorsunuz. Yakılan kalorileri enerjiye dönüştürerek kullanan bu cihaz, fazladan enerjiyi de daha sonra kullanmak için depolayabiliyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği