Buzdan Trump heykeli iklim değişikliğine dikkat çekecek

Melting Ice (eriyen buz) adlı Finlandiyalı bir grup, ABD Başkanı Donald Trump'ın yüzünü 35 metrelik bir buz dağına kazımak istiyor.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Melting Ice (eriyen buz) adlı Finlandiyalı bir grup, ABD Başkanı Donald Trump’ın yüzünü 35 metrelik bir buz dağına kazımak istiyor. Ekibin amacı, buz kütlelerinin eridiğini göstererek hem Donald Trump’ı hem de küresel ısınmanın gerçek olduğuna inanmayan diğer kişileri ikna etmek.

Melting Ice, proje için ihtiyaç duyduğu yarım milyon Dolar’ı biriktirmek için bağış topluyor. Projenin adı, dört eski ABD başkanının yüzlerinin kazılı olduğu Rushmore Dağı‘ndan esinlenerek ‘Project Trumpmore‘ olarak belirlenmiş. Projenin tam olarak hangi noktada gerçekleştirileceği henüz netlik kazanmadı. Ancak küresel ısınmanın etkisinin en net şekilde görülen yerlerden biri olarak , eriyen arktik buzullarının projeye ev sahipliği yapacağı belirtiliyor.

Donald Trump Twitter üzerinden defalarca küresel ısınmayı yalanlamış, bu kavramın ABD’nin gelişmesini istemeyen dış güçler tarafından uydurulduğunu söylemişti.

Melting Ice Genel Müdürü Nicolas Prieto “Küresel ısınma günümüzün en önemli konularından birisi. Halen bu konunun gerçek olup olmadığını sorgulayan insanlar var. Biz, hepimiz için bir anıt inşa edip bunun erimeden ne kadar dayanabileceğini görmek istiyoruz. İnsanlar bazı şeyleri kendi gözleriyle görmeden inanmıyor” şeklinde konuştu.

Kaynak: DesignBoom

Melting Ice (eriyen buz) adlı Finlandiyalı bir grup, ABD Başkanı Donald Trump'ın yüzünü 35 metrelik bir buz dağına kazımak istiyor. Ekibin amacı, buz kütlelerinin eridiğini göstererek hem Donald Trump'ı hem de küresel ısınmanın gerçek olduğuna inanmayan diğer kişileri ikna etmek.

3 Yorum

  • Harika bir farkındalık çözümü. Gerçi bu seferde sabotaj yapıldı vs. Diyecek ama en azından birileri görecek

  • Sarı saçlının umurunda olmasa bile, iklim değişikliği’ne dikkat çekmek için akıllıca bir çalışma olacak…

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği