Blue Origin uzay turizmi kapsülünün videosunu yayımladı

İlk uzay turizmini gerçekleştirecek araç Blue Origin kapsülünün tam ölçekli bir modeli, ilk kez halka açık bir şekilde sergilendi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Kapsül, Amazon’un dün (7 Haziran Cuma) biten re: MARS isimli yapay zeka temalı konferansında sergilendi. Modelle birlikte kapsülün içinin de detaylı gösterildiği bir video Amazon tarafından YouTube’a yüklendi. Kapsülün  insanları uzaya taşımaya tam olarak ne zaman başlayacağı net değil ancak testlere hala devam edildiği biliniyor.

Uzay gezintisi yolcu başına gidiş-dönüş 200 bin ila 300 bin Dolar arasında bir miktara patlayacak. Altı kişilik kapasitesi olan kapsül, her bir yolcu cam kenarında oturacak şekilde tasarlanmış. Blue Origin’in yazdığı bir açıklama metnine göre ‘’Yolcular havalanmadan evvel, 10’dan 0’a geri sayımı dinleyecek ve hemen sonrasında atmosfere tırmanırken motorun titrediğini hissedebilecek.’’

İlk Blue Origin uçuşu uzayın Karman Çizgisi diye adlandırılan bir bölümüne kadar gidip dönecek. Hedefini gerçekleştirdikten sonra kapsül Dünya’ya geri dönecek ve paraşütler yardımıyla yumuşak bir şekilde Teksas topraklarına inecek.

Blue Origin’in içi her bir yolcunun cam kenarında oturacağı şekilde tasarlanmış.
Kaynak: Inverse

Kapsül, Amazon’un dün (7 Haziran Cuma) biten re: MARS isimli yapay zeka temalı konferansında sergilendi. Uzay gezintisi yolcu başına gidiş-dönüş 200 bin ila 300 bin Dolar arasında bir miktara patlayacak. Altı kişilik kapasitesi olan kapsül, her bir yolcu cam kenarında oturacak şekilde tasarlanmış. İlk Blue Origin uçuşu uzayın Karman Çizgisi diye adlandırılan bir bölümüne kadar gidip dönecek. Hedefini gerçekleştirdikten sonra kapsül Dünya’ya geri dönecek ve paraşütler yardımıyla yumuşak bir şekilde Teksas topraklarına inecek. Turizm uçuşunun başlayacağı tarih henüz net değil. 

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği