Biraz yürümeyi gerektiren Uber hizmeti: Express Pool

Uber, 'kapının önünden kapının önüne' mantığı yerine kullanıcıların biraz yürümesini gerektiren Express Pool servisini ABD'deki birkaç şehirde hizmete sundu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Uber, Boston ve San Francisco’da pilot uygulamalar yaptıktan sonra Express Pool hizmetini Los Angeles, Washington DC, Miami, San Diego, Philadelphia ve Denver eyaletlerinde resmi olarak hizmete sunmaya karar verdi. Uber, Express Pool’u yakın zamanda başka şehirlerde de sunmayı planlıyor.

Tıpkı Uber Pool gibi, Express Pool da aynı rota üzerinde seyahat edecek sürücülerle yolcuları eşleştiriyor. Ancak Pool’daki gibi yolcu kapısının önünden alınıp gideceği yerin önüne bırakılmıyor. Kullanıcıların bir miktar yürümesi gerekiyor. Yolculuk sonunda da kullanıcılar gitmek istedikleri yere yürüme mesafesindeki noktalara bırakılıyor.

Daha ucuz olacak

Uber, bu Express Pool yolculuklarının Uber Pool’a göre yüzde 50’ye kadar, Uber X’e göre ise yüzde 70 daha ucuz olacağını söylüyor. Uber Express Pool’dan bir araç çağırdığınızda, uygulama en iyi rotayı çıkarmak, konumu, sürücü ve diğer yolcuları seçmek için birkaç dakika işlem yapıyor. Daha sonra belirlenen konuma gitmeniz için gereken süreyi de göz önünde bulundurarak sizi yönlendiriyor. Bir yıldır Express Pool teknolojisi üzerinde çalıştığını, yakın zamanda da uygulamaya daha fazla özellik ekleyeceğini söyleyen Uber, Uber Pool uygulamasını durdurmayı düşünmediğini de açıkladı.

Kaynak: Engadget

Uber, Express Pool hizmetini Los Angeles, Washington DC, Miami, San Diego, Philadelphia ve Denver eyaletlerinde resmi olarak hizmete sunmaya karar verdi. Tıpkı Uber Pool gibi, Express Pool da aynı rota üzerinde seyahat edecek sürücülerle yolcuları eşleştiriyor. Ancak Pool'daki gibi yolcuyu kapısının önünden alıp gideceği yerin önüne bırakmaktan ziyade Express Pool kullanıcıların bir miktar yürümesini gerektiriyor. Yolculuk sonunda da kullanıcılar gitmek istedikleri yere yürüme mesafesindeki noktalara bırakılıyor. Uber, bu Express Pool yolculuklarının Uber Pool'a göre yüzde 50'ye kadar, Uber X'e göre ise yüzde 70 daha ucuz olacağını söylüyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği