Bill Gates iklim değişikliğine karşı uyardı

Cuma günü Columbia Üniversitesi'nde, bir söyleşiye katılan Bill Gates, iklim değişikliğinin varlığını reddetmenin tehlikelerinden bahsetti.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Cuma günü Columbia Üniversitesinde, Warren Buffet ile birlikte bir söyleşiye katılan Bill Gates, iklim değişikliğinin varlığını reddetmenin tehlikelerinden bahsetti ve temiz enerji alanında daha fazla yenilik yapılması gerektiğini belirtti.

“İklim değişikliği gibi bazı konular çok karmaşık olduğu için hakkında etraflıca bilgi sahibi olmak çok kolay değil. Özellikle insanlar bu karmaşık yapıyı alıp konu hakkında bir belirsizlik yarattığında bu durum daha zor bir hale geliyor.” diyen Gates “Gezegenimizin daha güvenilir ve temiz enerji kaynaklarına ihtiyacı var. Bu alanlardaki yenilikler çok etkili olacak.” şeklinde konuştu.

Aralık ayında Gates bir grup yatırımcı ile birlikte, Breakthrough Energy Ventures adlı ucuz enerji gelişimi fonuna 1 milyar Dolar bağışta bulunacağını açıklamıştı. Bu fon, küresel sera gazı salınımını azaltmayı hedefliyor.

“Denemekten korkmayın”

Trump yönetiminin araştırma ve dış yardım konularındaki tutumunun ne olduğunu bilmediğini söyleyen Gates, yine de geleceğe umutlu baktığını dile getirdi. Yapay zekanın inovasyon konusunda yeni bir alan olduğunu söyleyen Gates, “Bir öğrenci olsaydım, bilgisayar bilimi ya da biyoloji alanında çalışırdım” diyor.

Risk kapitalizminin ve yeni şeyler üzerinde çalışma hevesinin ABD’ye bir çok yeni fırsat sunduğunu belirten Gates “Bu diğer ülkelerin de kopyalamaya çalıştığı bir yöntem ve kısmen başarılı da oldular ancak yeteri kadar değil.” dedi. Gates, “Risk almaya hevesli olmak ve başarısız olduğunda bunun bir utanç kaynağı olmadığını düşünmek oldukça önemli.” şeklinde konuştu.

Kaynak: USA Today

Cuma günü Columbia Üniversitesi'nde, Warren Buffet ile birlikte bir söyleşiye katılan Bill Gates, iklim değişikliğinin varlığını reddetmenin tehlikelerinden bahsetti ve temiz enerji alanında daha fazla yenilik yapılması gerektiğini belirtti. "İklim değişikliği gibi bazı konular çok karmaşık olduğu için hakkında etraflıca bilgi sahibi olmak çok kolay değil. Özellikle insanlar bu karmaşık yapıyı alıp konu hakkında bir belirsizlik yarattığında bu durum daha zor bir hale geliyor." diyen Gates "Gezegenimizin daha güvenilir ve temiz enerji kaynaklarına ihtiyacı var. Bu alanlardaki yenilikler çok etkili olacak." şeklinde konuştu.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği