Baristasız Starbucks Türkiye’de hizmete girdi

Starbucks baristasız premium self servis modeli 'Starbucks on the go'yu Türkiye'de ilk kez İstanbul'daki bazı akaryakıt istasyonlarında hayata geçirdi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Starbucks’tan kahve alırken artık baristalarla İtalyanca-İngilizce karışımı bir dilde konuşmanıza gerek yok. Şirket, baristasız premium self servis modeli ‘Starbucks on the go‘yu Türkiye’de ilk kez hayata geçirdi. Bu modelde müşteriler kendi kahvelerini kendileri hazırlıyor.

Türkiye’de ilk kez deneyimlenen model, kahve severlerin seçili Starbucks içeceklerine, mağazaya gitmeden, kendi günlük rutinleri içinde bulundukları iş yeri, akaryakıt istasyonu, hastane, üniversite gibi alanlarda hızlı ve kolayca ulaşmalarını sağlıyor. Starbucks on the go, baristasız mini bir mağaza gibi hizmet veriyor.

Özellikle alışılmış bir adı olmayan müşteriler, Starbucks on the go sayesinde baristaya kendi adını anlatmaya çalışmak zorunda kalmayacak. Barista adınızı yanlış anladığı için size başka bir isimle hitap edilmesi de bu sistemde karşılaşabileceğiniz bir problem değil.

Kahvenizi istediğiniz gibi hazırlayabilirsiniz

Kullanım kolaylığı sunan bir uygulama olan Starbucks on the go ile misafirler, kişiselleştirme seçeneklerini kullanarak 100’e yakın farklı içecek hazırlayabiliyor. Artık yargılanma korkusu olmadan kahvenize dilediğiniz kadar karamel ekleyebilir ya da sizi artık kesmeyen birkaç yudumluk Americano’nuzu daha büyük bir bardakta alabilirsiniz.

Türkiye’de ilk kez bu yıl hizmet vermeye başlayan Starbucks on the go, önümüzdeki dönemde yeni yatırımlarla hızla büyüyerek daha çok noktada misafirlerle buluşmayı planlıyor. Hizmet şimdilik İstanbul’da Shell (Ihlamur, Merter Çırpıcı, Sefaköy, Yeniköy, Maslak ve Şenlikköy) ile OPET (Ataköy ve Kavacık) akaryakıt istasyonlarında kullanılabiliyor.

Kaynak: Campaign Türkiye

Starbuck baristasız premium self servis modeli 'Starbucks on the go'yu Türkiye'de ilk kez İstanbul'daki bazı akaryakıt istasyonlarında hayata geçirdi. Bu modelde müşteriler  yüze yakın kahve çeşidini kendileri hazırlayabiliyor. Böylece Starbucks'ın İtalyanca-İngilizce karışımı kahve isimlerini telaffuz etmeye ya da baristaya adınızı doğru söylemeye çalışmanıza gerek kalmayacak.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği