Bankaya gitmeden sıra numaranız hazır olsun

Dijital banka hizmetleri vazgeçilmez nimet. Ancak bazı işlemler için hala şubeye gitmek şart. Neyse ki artık mobil uygulamalar bu alanda da fayda sunuyor.

Bankacılık, dijitalleşmeden en çok nasiplenen sektörlerin başında geliyor. Önce ATM’ler, ardından doksanlı yılların sonuna doğru hayatımıza giren web şubeleri ve nihayetinde akıllı mobil cihazların yaygınlaşmasıyla hakimiyeti ele alan cep uygulamaları, bankacılığı neredeyse tamamen internet tabanlı bir hizmete dönüştürdü.

Bu anlamda düşünüldüğünde çok değil daha 10 – 15 yıl öncesine kadar hemen her türlü işlem için şubeye gitmenin öncelikli seçenek olduğuna inanmak güç.

Bu süreçte dijital tarafta yaşanan bütün gelişmelere rağmen bazı işlemler için şubeler hala bir mecburiyet. Bunu ‘şubeye gitmek, sıra numarası almak ve gözü ekrana dikip beklemek’ şeklinde tercüme etmek de mümkün. Bunun her türlü işlemi istediği yerde ve zamanda, birkaç tıkla, saniyeler içinde yapmaya alışmış olanlar için hiç de kolay olmadığı kesin.

Cepten şubeye ‘randevu’

Cep ve internet şubeleriyle birçok öncü yeniliği hayata geçiren Garanti Bankası’nın yeni özelliği şubede gerçekleştireceğiniz işlemler için şubeye gitmeden mobil uygulama üstünden de randevu alabilmenizi sağlıyor.

cep-subesi-randevu-01
Büyük hali için tıklayın

Bunun için Cep Şubesi uygulamasının ilk ekranındaki ‘ATM / Şube’ ikonuna tıklayıp randevu işlemlerinden sizin için en uygun şubeyi, tarihi ve saat aralığını belirlemeniz yeterli. Bu sayede hem sıralamada öncelik elde etmiş hem de işlem öncesi şubede beklemek zorunda kalmayarak zaman kazanmış olacaksınız.

Uygulamanın bir sonraki güncellemesinde çevrenizdeki bütün Garanti Bankası şubelerindeki mevcut sıra yoğunluğunu görüp bu doğrultuda seçim yapma fırsatı da sunulacak.

Şu an 500 bin kişilik bir deneme grubunda aktif hale getirilen özellik Ağustos ayında bütün Garanti Cep Şubesi kullanıcılarının hizmetine sunulacak.13 yanıt

 1. Gurol Gurkan avatarı

  Ziraat Bankası benzer bir hizmeti tüm müşterilerine yılbaşından beri vermekte.

 2. Mine Kaçar Arslanlı avatarı
  Mine Kaçar Arslanlı

  Denizbank mobil sıramatik var 2 senedir falan. Yoğunlukları da gösteriyor. Üstelik şubede kullanmak için kablosuz internet şifresi bile veriyor. Yenilik mi şimdi bu amirim?

 3. Selin Laçinoğlu avatarı
  Selin Laçinoğlu

  Odeabankta da 2012 yılından beri bu özellik var. Üstelik gişeden sıra numarası aldığın gibi müşteri temsilcilerinden randevu bile talep edilebiliyor. Asıl yenilik budur.

 4. Metin avatarı

  Haberde ve yorumdaki bankalar da bir şey mi, Enpara’da şubeye gitmenize gerek yok :) asıl teknoloji budur.

  1. Mustafa avatarı

   metine katılıyorum.
   bence en büyük teknoloji enpara şu an. başka bankalarda benzeri hizmetlerle çıkmaya çalışıyor.
   Şifrenimi kaybettin cep telefonundan kimliğinin fotoğrafını çek, bir kağıda istediğini yaz, emaille gönder. 10 dakikada şubedeki en büyük işlemin bile çözülüyor.

 5. mete inova avatarı
  mete inova

  esas yeniliğe hazır olun!! ne kredi kartı kullanıyorum ne banka hesabım var temiz teknoloji :DDD inovasyon budur!!!

 6. Kayan yazı avatarı
  Kayan yazı

  Garanti bankası daha düne kadar verdiği kağıda para alan bir banka ama heryerde var tek avantajı bu malesef şirkette onunla çalışıyor.

 7. O.Murat fazlıoğlu avatarı
  O.Murat fazlıoğlu

  Yapacağım işlemi daha açık bildirirseniz memnun olurum. Mesela şubedeki işlemlerim için randevu almak istiyorum. Yapamadım.

 8. Epoksi Zemin Kaplama avatarı
  Epoksi Zemin Kaplama

  faydalı bilginiz için teşekkürler

 9. Hayriye avatarı
  Hayriye

  Bu bankada işlem yürümüyor çağ dışı bir sistem sıra makinesi oraya neden konmuş insanlar saatlerce bankada sıra bekliyor Bankamız randevulu çalışıyorsa müşteriyi uyarması gerekir insanların onca zamanını boşa harcıyorlar. Ben kesinlikle bu bankayla çalışmam.

 10. ö.k. avatarı
  ö.k.

  müşteriye göre muamele yapan karekter yoksunu bir sistemleri var. Sistem size 2500 lü bir numara vermiş ise …… tuttuğunuzun işaretidir.

 11. Mustafa ÇELİK avatarı
  Mustafa ÇELİK

  Şubeye gitmeden randevu al öyle git beklemeden işlem yaptır sistemi bence kocaman bir fiyaskodan başka bişey değil.Hepsi kandırmaca.Cep telefonuna uygulamasından giriyorsun randevu al ı seçiyorsun tarihi seçiyorsun, işlemleri seçiyorsun ama nedense hangi tarihi seçersen seç yada hangi şubeyi seçersen seç yada hangi tür işlem yapacağını seçersen seç hepsini denediğinizde o randevu saati menüsü asla açılmıyor ve “”seçmiş oldunuz tarihte bütün randevular doludur”” uyarısında bulunuyor. Konu ile ilgili Çağrı merkezini aradığınız zaman uygulumayaı kaldırıp tekrar yükleyin uyarısı doğrultusunda 2 kez uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemene rağmen değişen bir durum yok. kısaca hepsi reklam ve üç kağıtçılıktan öte bişey değil.Diğer bankaların günü dolan kredi kartlarının tarihini güncelleyerek adresine gönderirken garanti bankasının teslim edilmek üzere kendi banka şubesine göndermiş olduğu ve şube kasasında muhafaza ettiği ve sanırım !!!altın kaplamalı!!! olan kredi kartını teslim almak için Şubeye gideceksin ve oradaki adil bir sıralama yapmayan dandik sıramatiğin sana sıra vermesi için 2-3 saat kuzu kuzu saatlerce bekleyeceksin .Yada herşeyden vazgeçip başka bankadan kredi kartı alacaksın.

 12. Mustafa ÇELİK avatarı
  Mustafa ÇELİK

  Garanti Bankasının, Bankaya gitmeden randevu al sıranız hazır olsun reklamı tamamen koca bir yalan kardeşim. Cep uygulanasından girip randevu al menüsünü seçip tarihi seçip şubeyi seçip işlemleri seçip randevu saatine tıkladığın zaman “”seçmiş olduğunuz tarihte bütün randevular doludur””” ibaresi çıkmaktadır. 1 hafta sonraki tarihide seçsen başka şubeyide seçsen yada başka işlemide seçseniz değişen bir şey yok.Konu ile ilgili çağrı merkezi ni aradığınız zaman uygulamayı kaldırıp tekrar yükleyin diyor. Kaç kez kaldırıp tekrar yüklesende boş. değişen bir durum yok. Başka bankalar kullanım süresi dolan kredi yada bankamatik kartlarını güncelleyerek kuryeler aracılığı ile adrese teslim ederken Garanti bankasının sanırım !!!altın kaplamalı!!!! olan kredi kartını banka şubesine gönderip şube kasasına kilitleyerek ve müşterilerinide mesajla uyararak kartınız falan banka şubesindedir gidin oradan alın deniliyor.Kıytırık bir kartı teslim almak için şubeye giderek dandik ve hiçde adil olmayan (saat 13.30 giriş kapısından 5. sırada girdim diğer işlemlerden sıra numarası aldım tam 1.5 saat beklememe rağmen ve benden sonra sırada olanlar işlemini yapıp gitmesine rağmen nedense bana sıra hiç gelmedi) bir sıramatiğin vereceği sıra ile saatlerce sıra bekletmesinin hiç bir mantığı yoktur.Sonuç olarak gitmeden randevu al sıra bekleme olayı koca bir yalan, ya gidip kuzu kuzu sıra alıp saatlerce sıra bekliyeceksin,yada hiç gitmeyecek bu hizmeti sana daha iyi sunan bankarla çalışacaksın.

Yorumunuz: