Bankaya gitmeden sıra numaranız hazır olsun

Dijital banka hizmetleri vazgeçilmez nimet. Ancak bazı işlemler için hala şubeye gitmek şart. Neyse ki artık mobil uygulamalar bu alanda da fayda sunuyor.

Bankacılık, dijitalleşmeden en çok nasiplenen sektörlerin başında geliyor. Önce ATM’ler, ardından doksanlı yılların sonuna doğru hayatımıza giren web şubeleri ve nihayetinde akıllı mobil cihazların yaygınlaşmasıyla hakimiyeti ele alan cep uygulamaları, bankacılığı neredeyse tamamen internet tabanlı bir hizmete dönüştürdü.

Bu anlamda düşünüldüğünde çok değil daha 10 – 15 yıl öncesine kadar hemen her türlü işlem için şubeye gitmenin öncelikli seçenek olduğuna inanmak güç.

Bu süreçte dijital tarafta yaşanan bütün gelişmelere rağmen bazı işlemler için şubeler hala bir mecburiyet. Bunu ‘şubeye gitmek, sıra numarası almak ve gözü ekrana dikip beklemek’ şeklinde tercüme etmek de mümkün. Bunun her türlü işlemi istediği yerde ve zamanda, birkaç tıkla, saniyeler içinde yapmaya alışmış olanlar için hiç de kolay olmadığı kesin.

Cepten şubeye ‘randevu’

Cep ve internet şubeleriyle birçok öncü yeniliği hayata geçiren Garanti Bankası’nın yeni özelliği şubede gerçekleştireceğiniz işlemler için şubeye gitmeden mobil uygulama üstünden de randevu alabilmenizi sağlıyor.

cep-subesi-randevu-01
Büyük hali için tıklayın

Bunun için Cep Şubesi uygulamasının ilk ekranındaki ‘ATM / Şube’ ikonuna tıklayıp randevu işlemlerinden sizin için en uygun şubeyi, tarihi ve saat aralığını belirlemeniz yeterli. Bu sayede hem sıralamada öncelik elde etmiş hem de işlem öncesi şubede beklemek zorunda kalmayarak zaman kazanmış olacaksınız.

Uygulamanın bir sonraki güncellemesinde çevrenizdeki bütün Garanti Bankası şubelerindeki mevcut sıra yoğunluğunu görüp bu doğrultuda seçim yapma fırsatı da sunulacak.

Şu an 500 bin kişilik bir deneme grubunda aktif hale getirilen özellik Ağustos ayında bütün Garanti Cep Şubesi kullanıcılarının hizmetine sunulacak.

9 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

 • Denizbank mobil sıramatik var 2 senedir falan. Yoğunlukları da gösteriyor. Üstelik şubede kullanmak için kablosuz internet şifresi bile veriyor. Yenilik mi şimdi bu amirim?

 • Odeabankta da 2012 yılından beri bu özellik var. Üstelik gişeden sıra numarası aldığın gibi müşteri temsilcilerinden randevu bile talep edilebiliyor. Asıl yenilik budur.

  • metine katılıyorum.
   bence en büyük teknoloji enpara şu an. başka bankalarda benzeri hizmetlerle çıkmaya çalışıyor.
   Şifrenimi kaybettin cep telefonundan kimliğinin fotoğrafını çek, bir kağıda istediğini yaz, emaille gönder. 10 dakikada şubedeki en büyük işlemin bile çözülüyor.

 • esas yeniliğe hazır olun!! ne kredi kartı kullanıyorum ne banka hesabım var temiz teknoloji :DDD inovasyon budur!!!

 • Garanti bankası daha düne kadar verdiği kağıda para alan bir banka ama heryerde var tek avantajı bu malesef şirkette onunla çalışıyor.

 • Yapacağım işlemi daha açık bildirirseniz memnun olurum. Mesela şubedeki işlemlerim için randevu almak istiyorum. Yapamadım.

Bülten Aboneliği

Günlük haberleri eposta bültenimizle takip edin!

Teşekkür ederiz.

Bir terslik var...