Bağımsız filmcilere özel video platformu

Küresel çevrimiçi müzik yayını platformu Boiler Room, bağımsız film yapımcıları için 4:3 adında bir video platformu kurdu.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Küresel çevrimiçi müzik yayını platformu Boiler Room, bağımsız film yapımcıları için 4:3 adında bir video platformu kurdu. Yeraltının Netflix’i olarak adlandırılan platform temelde müzikle alakalı içeriklere yer verecek ancak sanat, sinema ve moda içerikleri de siteden takip edilebilecek.Videoların genel olarak kimlik, gençlik kültürü, marjinalleştirilmiş sesler ve düzen karşıtlığı konularını işleyeceği ifade edildi.

Unutulmuş cevherler, kült klasikler

4:3 başlangıçta Elijah Wood, Ryuichi Sakamoto, Peaches ve Jenn Nkiru tarafından seçilen kısa filmlere yer verecek. Sandup Lepcha’nın Mutlu Bir Yerde (In a Happy Place) eseri ya da Zeinabu Irene Davis’in Döngüler (Cycles) eseri gibi unutulmuş cevherler ve kült klasikler sitenin içeriklerini oluşturacak.

In a Happy Place

4:3 ayrıca sınırlı süre için ya da sınırlı sayıda üretilmiş müzik videoları ve belgeseller de yayınlayacak. Bunlar arasında Gil Scott Heron: Black Wax, The Rise of Neneh Cherry, Flying Lotus’un ilk uzun metraj filmi Kuso, Channel 4’un I Was There When House Took Over the World adlı dizisi ve Boiler Room tarafından çekilen Sun, Sea and UKG adlı belgesel bulunacak. Diğer içerikler arasında, Hazel Hill McCarthy’nin Benin’deki voodoo ikizler ile ilgili çektiği Bight of the Twin eseri de yer alıyor.

Cycles

İlk kez 4:3’te

Açılışla aynı zamanda Boiler Room 4:3 için hazırladığı ilk orijinal içeriği de yayına sunuyor. Fleshbeck: Queer Raving in Manchester’s Twilight Zone adlı eser British Council ile birlikte üretilmiş. Belgeselde Manchester şehrinin Queer (heteroseksüel olmayan) kültürü ve bunun mirası inceleniyor.

Platformla birlikte, ünlü çelist ve elektronik müzik sanatçısı Arthur Russell için hazırlanan Swimming Witth Arthur Russell adlı eser de izleyicilere sunulacak.

Kaynak: It’s Nice That

Küresel çevrimiçi müzik yayını platformu Boiler Room, bağımsız film yapımcıları için 4:3 adında bir video platformu kurdu. Yeraltının Netflix'i olarak adlandırılan platform temelde müzikle alakalı içeriklere yer verecek ancak sanat, sinema ve moda içerikleri de siteden takip edilebilecek.Videoların genel olarak kimlik, gençlik kültürü, marjinalleştirilmiş sesler ve düzen karşıtlığı konularını işleyeceği ifade edildi.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği