Audi tamamen elektrikli ilk SUV modelinin üretimine başladı

Audi ilk tam elektrikli SUV'sinin üretimine pazartesi günü başladı. Araç ilk kez üç yıl önce Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılmıştı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Audi ilk tam elektrikli SUV’sinin üretimine pazartesi günü başladı. Araç ilk kez üç yıl önce Frankfurt Otomobil Fuarı’nda tanıtılmıştı. Şirket Audi e-tron SUV aracının seri üretim versiyonunu 17 Eylül’de tanıtacak. San Francisco’da yapılacak tanıtım etkinliğinin büyük bir etki yaratması bekleniyor.

Volkswagen grubunun bir parçası olan Audi e-tron quattro aracının seri üretimi için yıllardır çalışma yürütüyordu. Araç ile ilgili güncellemeler, fiyat, menzil ve iç tasarım verileri sürekli basınla paylaşılıyordu. Audi e-tron, Audi’nin Brüksel’deki fabrikasında üretilecek. 2016’dan beri  yeni araç için hazırlanan fabrika Volkswagen grubunun elektrikli araç parçaları için önemli bir nokta haline geldi. Audi fabrikanın kaporta, boyama ve montaj bölümlerini yeniden inşa etti. Fabrikada ayrıca bir batarya üretim merkezi kuruldu.

400 km menzil

Beş koltuklu SUV, 150 kilovata kadar DC hızlı şarj kapasitesine sahip. Şirket daha önce aracın 95 kilovat bataryaya ve 500 kilometre menzile sahip olacağını söylemişti. Menzil daha sonra 400 km civarında olacak şekilde güncellendi. Bu ay açıklanacak rakamlar farklılık gösterebilir. e-tron SUV’nin satışları yıl sonuna doğru başlayacak.

Audi e-tron şirketin tam elektrikli araç serisinin ilki olacak. Audi 2020’ye kadar dört kapılı Gran Tourismo ve bir kompakt araç üretmeyi planlıyor. Şirket ayrıca 2025’e kadar 20 adet elektrikli ve hibrit araç üretecek.

Kaynak: TechCrunch

Audi ilk tam elektrikli SUV'sinin üretimine pazartesi günü başladı. Araç ilk kez üç yıl önce Frankfurt Otomobil Fuarı'nda tanıtılmıştı. Şirket Audi e-tron SUV aracının seri üretim versiyonunu 17 Eylül'de San Francisco'da tanıtacak. Aracın 400 km menzili olacağı söyleniyor. Aracın üretimim için şirketin Belçika'daki fabrikasında köklü değişiklikler yapıldı. Audi bu aracın, daha sonra üreteceği tam elektrikli araç serisinin ilk aracı olduğunu söylüyor.

1 Yorum

  • Audi bmw ile kafa kafaya önümüzdeki 5 yıl içinde mersedese yetişecek. Kendini çok hızlı geliştiriyo

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği