Artırılmış gerçeklikle anında alışveriş

Visa Europe tarafından geliştirilen artırılmış gerçeklik uygulaması, ürünleri podyumda gördüğünüz anda satın almanızı sağlayacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Geçmişte podyumda gördüğünüz bir tasarımı almak için altı ay beklemeniz gerekirken, ürünleri artık podyumda görüldükten hemen sonra almanız mümkün. Visa Europe, gelişmiş görüntü tanıma tarayıcısı ve uygulamasını piyasaya sürerek bu durumu daha da kolaylaştırmaya çalışıyor. Bu sayede alışverişlerimizin geleceği bambaşka bir hâl alabilir.

Artırılmış gerçeklik uygulaması Blippar ile işbirliği içinde üretilen bu tarayıcı, birçok çeşitli objeyi tanımlamak için akıllı telefonunuzun kamerasını kullanıyor. Tanımladığı zaman da o parçayla alakalı linkleri ve bilgiyi topluyor ve ön ödemeli kartınızla ya da kredi kartıyla ödeme yaparak anında satın almanızı sağlıyor.

Britanyalı tasarımcı Henry Holland bu teknolojiyi deneyen ilk kişi oldu. Bu sayede katılımcılara favori giysilerini taratma ve satın alma şansı verildi, satın aldıkları ürünler de ertesi gün evlerine teslim edildi.

Taranan objenin sahibinden izin alınması gibi bir problem de mevcut. Birçok kişiye göre izin alınması gerekiyor. Muhtemel problemleri bir kenara bıraktığımızda, bir ürünün fotoğrafını çekerek o anda satın almak gibi bir imkan olması alışveriş alışkanlıklarımızı tamamen değiştirebilecek nitelikte. Ayrıca perakende satıcıların bu teknolojiyi dijital ortamdan kendi dükkanlarına taşımak için nasıl kullanacaklarını görmek de ilginç bir tecrübe olacak.

Visa Europe tarafından, artırılmış gerçeklik uygulaması Blippar ile işbirliği içinde üretilen bir tarayıcı sayesinde, müşteriler ürünleri podyumda gördükleri anda telefonlarının kamerası yardımı ile taratarak satın alabilecekler. Bu tekenolojinin gelecekte alışveriş alışkanlığının kökten değiştirebileceği belirtiliyor.

1 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği