Arılara özel pizza: Beezza

Biyoçeşitliliğe dikkat çekmek için, yaban arılarına özel minyatür pizzalara üretildi.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Yaban arılarını korumayı amaçlayan Bumblebee Conservation Trust organizasyonunun yetkililerinden Darryl Cox “İnanması güç gelebilir ancak yaban arıları olmasaydı pizza diye bir şey olmazdı.” diyor. Yaban arıları, domatesin en etkili tozlaştırıcısı. Arılar, domates temelli ürünlere olan küresel talebi karşılayabilmemizi sağlayan canlılar diyebiliriz.

Pappa John’s Pizza ile iş birliği yapan Bumblebee Conversation Trust, dünyanın arılar için üretilen ilk minyatür pizzası Beezza’yı çıkardı. Yaklaşık 2,5 cm çapındaki pizza, Papa John’s pizza hamuruyla yapılıyor ve üzerine malzeme olarak unutmabeni çiçekleri, ıtırlar, polenler, rozmarin ve kekik ekleniyor. Uzmanlara göre bu malzemeler arıların favorileri.

Bu kampanya, yediğimiz yiyecekleri tozlaştırmada arıların oynadığı hayati rol konusunda farkındalık yaratmak ve iklim değişikliğinin arı popülasyonu üzerindeki etkilerine dikkat çekmek için başlatıldı. Ne yazık ki bu minik pizzalar satın alınamıyor. Beezza kampanyası, sosyal medya kanallarıyla yerel kır çiçeği tohumu paketleri dağıtıyor. Böylece müşterilerin arıları cezbeden çiçekler yetiştirmesi sağlanıyor. Bu sayede kampanya, Bumblebee Conversation Trust’ın çalışmalarına destek olmuş oluyor.

Kaynak: Design Boom

Yaban arılarını korumayı amaçlayan Bumblebee Conservation Trust organizasyonu Pappa John's Pizza ile iş birliği kurarak dünyanın arılar için üretilen ilk minyatür pizzası Beezza'yı çıkardı. Yaklaşık 2,5 cm çapındaki pizza, Papa John's pizza hamuruyla yapılıyor ve üzerine malzeme olarak unutmabeni çiçekleri, ıtırlar, polenler, rozmarin ve kekik ekleniyor. Uzmanlara göre bu malzemeler arıların favorileri. Kampanya, yediğimiz yiyecekleri tozlaştırmada arıların oynadığı hayati rol konusunda farkındalık yaratmak ve iklim değişikliğinin arı popülasyonu üzerindeki etkilerine dikkat çekmek için başlatıldı.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği