Apple, Beddit’i satın aldı

TechCrunch, Apple'ın uyku izleme donanım ve yazılım şirketi Beddit'i satın aldığını doğruladı. Dolayısıyla artık markanın edindiği bilgiler şirkete gidecek.

Haber Özeti

Tam Sürüm

[inlinetweet prefix=”null” tweeter=”null” suffix=”null”]TechCrunch, Apple’ın uyku izleme donanım ve yazılım şirketi Beddit’i satın aldığını doğruladı[/inlinetweet]. Haber, ilk kez CNBC tarafından bildirilmişti. Beddit’in gizlilik politikası sayfasında yer alan yazıda da markanın satın alındığı ve kullanıcı bilgilerinin ‘Apple Gizlilik Politikası uyarınca toplanacağı, kullanılacağı ve ifşa edileceği’ doğrulandı. Fakat satın alınma şartları şu an için bilinmiyor.

Beddit, 2015 yılının sonlarında Apple mağazalarında ürünlerini piyasaya sundu. Ürünlerinin bulunduğu Apple mağazaları, bu durumu markanın popüler olan ürünlerinin demografik cazibesini görmesini sağlayan bir uygulama analizi olarak kullanıyor. Finlandiya merkezli şirket 2007’de kuruldu ve yaklaşık 3,5 milyon Dolarlık finansman aldı. Beddit’in en yeni ürünü Beddit 3, ‘uyku süresi ve verimlilik, kalp frekansı, solunum, sıcaklık, hareket, horlama, oda sıcaklığı ve oda gibi uyku ile ilgili verileri analiz ediyor ve Apple Store’da yaklaşık 150 Dolar’a satılıyor.

Her şey olduğu gibi kalacak

Beddit’in sitesinden, hizmetlerinin olduğu gibi kalacağı anlaşıldığı için bu, şu anki müşterilerin yakın gelecekte ürünlerine ve hizmetlerine erişebilecekleri anlamına geliyor. Apple tarafında ise böyle bağımsız bir markanın alınmasının nasıl sonuçlanacağı belli değil, yalnız yakın zamanda Apple markalı şilte görmeyi beklememeli.

Kaynak: Tech Crunch

TechCrunch, Apple'ın uyku izleme donanım ve yazılım şirketi Beddit'i satın aldığını doğruladı. Dolayısıyla artık markanın edindiği bilgiler şirkete gidecek. Fakat Apple tarafında ise böyle bağımsız bir markanın alınmasının nasıl sonuçlanacağı belli değil.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği