‘Ant-Man ve Wasp’in görsel efektlerinin yapım süreci

Ant-Man ve Wasp filminin özel efektlerini yapan Rodeo adlı şirket, filmin yapım aşamasını ve görsel efektleri gösteren bir video hazırladı.

Haber Özeti

Tam Sürüm

Ant-Man ve Wasp filminin en eğlenceli yanlarından biri, filmde karakterlerin büyüyüp küçülme yeteneklerinin seyirciye yansıtılmasıydı. Marvel tabii ki bu işlemler için CGI (bilgisayar destekli görüntü) teknolojileri kullandı. Dev bir binayı tekerlekli bir valize dönüştürmek başka türlü mümkün olmuyor. Ama her bir sahnede ne kadar görsel efekt ve ne kadar gerçek görüntü kullanıldığını bilmemiz zor. Neyse ki bu eğlenceli sahnelerin ardındaki özel efekt şirketi Rodeo kamera arkası görüntülerinden bir kolaj hazırlayarak sahnelerin nasıl çekildiğini ve nerelerde yeşil ekran kullanılması gerektiğini gösterdi.

Video ayrıca şirketin filmdeki otomobilleri nasıl büyütüp küçülttüğünü ve ekibin karınca arkadaşlarının nasıl tasarlandığını da gösteriyor. Bu kısa ama bilgilendirici video Hollywood’un bu kadar görsel efekte dayalı filmleri nasıl ürettiğine dair fikir sahibi olmamızı sağlıyor. Daha doğrusu, Marvel’ın sinema evrenine aksiyon dolu, özel efektli filmlerini nasıl eklediğini gösteriyor.

Videonun gömülü versiyonunu izleyemeyenler YouTube linkine göz atabilir.

Kaynak: Engadget

Ant-Man ve Wasp filminin en eğlenceli yanlarından biri, filmde karakterlerin büyüyüp küçülme yeteneklerinin seyirciye yansıtılmasıydı. Marvel tabii ki bu işlemler için CGI (bilgisayar destekli görüntü) teknolojileri kullandı. Ama her bir sahnede ne kadar görsel efekt ve ne kadar gerçek görüntü kullanıldığını bilmemiz zor. Neyse ki bu eğlenceli sahnelerin ardındaki özel efekt şirketi Rodeo kamera arkası görüntülerinden bir kolaj hazırlayarak sahnelerin nasıl çekildiğini ve nerelerde yeşil ekran kullanılması gerektiğini gösterdi.

2 Yorum

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği