2018’de vizyona girmesi beklenen 10 süper kahraman filmi

Marvel'ın, DC'nin ve Fox'un süper kahramanları 2018 yılında da seyirciyle buluşacak.

Haber Özeti

Tam Sürüm

2020’ye kadar 20’den fazla süper kahraman filminin vizyona girmesini bekliyoruz fakat hangileri 2018’de gelecek? Çoğu kişi bir sonraki Avengers filmini bekliyor fakat süper kahramanları seviyorsanız heyecanlanmak için Marvel’ın Infinity War filminden çok daha fazlası var. Bu yıl hangi kahramanları ve kötü adamları beyaz perdede göreceğimize göze atalım.

1) Black Panther

Vizyon tarihi: 16 Şubat

Film hakkında: Disney’in, Captain America: Civil War filminden bir sonraki Marvel yapımında T’Challa, (Chadwick Boseman) babasının ölümünden sonra Wakanda’nın kralı olarak yerini almak için eve döner ama eski düşmanıyla (Michael B. Jordan) işler yolunda gitmeyecektir.

Neden izlemeliyiz? Yıldızlarla dolu oyuncu kadrosunda Forest Whitaker, Angela Bassett, Andy Serkis, Lupita Nyong’o, Michael B. Jordan, ve The Walking Dead aktristi Danai Gurira yer alıyor. Black Panther’ın hayranları, karakterin sinemada tanınması için 1966’daki ilk çizgi romanından beri bekliyordu.

2) The New Mutants

Vizyon tarihi: 13 Nisan

Film hakkında: Artık Sophie Turner, Fox’un X-Men filmlerindeki tek Game of Thrones yıldızı olmayacak. Bu ‘spin-off’, hastaneye benzer bir tesisten kaçmaya çalışan beş mutantı anlatan bir gerilim filmi olacak gibi gözüküyor.

Neden izlemeliyiz? Filmin ilk fragmanı X-Men filmlerinden farklı görünüyor ve bu iyi bir şey. Deadpool ve Logan filmlerinin başarısından bu yana Fox, gerçek anlamda yaş sınırlamalı süper kahraman filmlerine eğilim göstermeye başladı. Ayrıca Stranger Things dizisinden Charlie Heaton ve Game of Thrones dizisinin yıldızı Maisie Williams, yeni filmde yer alacak.

3) Avengers: Infinity War

Vizyon tarihi: 4 Mayıs

Film hakkında: Üçüncü Avengers filminde, Gamora’nın babası Thanos’a (Josh Brolin) karşı savaşan gruba Galaksinin Koruyucuları, Örümcek Adam, Doktor Strange ve dahası dahil olacak. Thanos, Marvel’ın birçok filminde ortaya çıkan altı güçlü Sonsuzluk Taşı’nı ele geçirmeye çalışacak.

Neden izlemeliyiz?  Disney’in Marvel karakterlerini kötü adamı yenmek için birlikte savaşırken görmüş olacağız. Son on yılda Marvel filmlerini takip ettiyseniz, beklediğiniz film budur.

4) Deadpool 2

Vizyon Tarihi: 1 Haziran

Film hakkında: Eğer karakteri tanımıyorsanız, Deadpool, çizgi roman karakteri olduğunu fark eden bir çizgi roman karakteridir. Bu da hayli eğlenceli anlar yaşanmasına neden oluyor. Beklenen Deadpool hakkında ne olacağı konusunda fazla bilgiye sahip değiliz, ancak birkaç yeni yüzün ‘Merc with a Mouth’a (Çok konuşkan olduğu için Deadpool’a verilen bir isim) katılacağını biliyoruz. Marvel Sinematik Evreni’nde Thanos’u oynayan Josh Brolin, Deadpool’un arkadaşı Cable’ı oynayacak.

Neden izlemeliyiz? Başrol Ryan Reynolds, sanki bu rolü oynamak için doğmuş gibi. Bir sonraki filmin ne hakkında olduğunu bilmemiz önemli değil. Reynolds’ın karakterle neler yapabileceğini görmek için hazır olduğumuzu zaten biliyoruz.

5) Ant-Man and Wasp

Vizyon tarihi: 6 Temmuz

Film hakkında: Filmin detayları çok az ama Scott Lang’ın (Paul Rudd), Hope van Dyne (Evangeline Lilly) ile birlikte yeni bir göreve çıkacağını ve hikayenin Captain America: Civil War olayları sonrasında geçeceğini biliyoruz.

Neden izlemeliyiz: Ant-ManAvengers: Infinity War sonrası ilk film olacak ve Mayıs’taki filmden kalan bazı sorulara cevap verebilir. Sinemada, Rudd’ı görmekten mutluluk duyacağız fakat Lilly’nin Wasp takımına katıldığını görmekten dolayı daha da heyecanlıyız. Marvel Sinematik Evren’i daha fazla kadın kahramana ihtiyaç duyuyor.

6) Teen Titans Go!

Vizyon tarihi: 27 Temmuz

Film hakkında: Cartoon Network’deki animasyon karakterler, diğer süper kahramanların kendi Hollywood filmlerine sahip olmasından rahatsız ve Robin (Batman’ın yardımcısı), Teen Titans’ın lideri olarak şirketin kendi filminde yıldız olmak için uğraşacak. Doğal olarak, bir kötü adamla mücadele edilirken olaylar gelişecek.

Neden izlemeliyiz? Seslendirmeyi Plus Will Arnett ve Kristen Bell yapacak. Çocuklar ve animasyon sevenler için kulağa hoş gelecektir.

7) Venom

Vizyon tarihi: 5 Ekim

Film hakkında: Spidey’e benzese de Venom, gazeteci Eddie Brock‘un yabancı bir yaşam gücü ile birleşmesinin sonucudur.

Neden izlemeliyiz: Çok sayıda süper kahraman filmimiz var, bu da bir anti-kahraman/kötü adam filmine ihtiyaç duyulduğunu gösteriyor. Filmde Örümcek Adam’ı görmeyi bekliyorsanız yanılıyorsunuz ama bu kötü bir şey değil çünkü oyuncular arasında Michelle Williams, Riz Ahmed, Matt Smith ve Pedro Pascal yer alıyor.

8) X-Men: Dark Phoenix

Vizyon tarihi: 2 Kasım

Film hakkında: X-Men: Apocalypse olaylarından on yıl sonra Profesör Xavier, Mystique, Beast, Storm, Cyclops ve daha fazlası Jean Gray’i (Sophie Turner) kurtarmak için Phoenix olarak bilinen güce karşı bir araya gelmek zorunda kalacaklar.

Neden izlemeliyiz? Game of Thrones hayranları, Turner’ın X-Men’de Jean Grey rolüne devam etmesini istiyorlar. Elbette, Magneto olarak Michael Fassbender, Mystique olarak Jennifer Lawrence ve Quicksilver olarak Evan Peters izleyicilerin karşına çıkacak.

9) Spider-Man: Into the Spider-Verse

Vizyon tarihi: 14 Aralık

Film hakkında: Bu, Spider-Man: Homecoming yapımındaki aşık olduğunuz Örümcek Adam değil. Animasyon şeklindeki film, çizgi romanlarda Peter Parker’dan Spidey rolünü üstlenen yarı siyahi, yarı Porto-Rikolu Miles Morales‘in etrafında şekillenecek.

Neden izlemeliyiz? Yönetmenlik etmese de, Phil Lord ve Christopher Miller (21 Jump Street, The Lego Movie) yapımcı olarak senaryoyu yazan Lord’un uyarlaması üzerine çalışıyorlar. Animasyon olmasına rağmen, görseller gerçek hayattaki gibi duruyor. Filmi, Donald Glover seslendiriyor ve mahallemizin dostu Örümcek Adam’dan daha ne isteyebiliriz ?

10) Aquaman

Vizyon tarihi: 21 Aralık

Film hakkında: Arthur Curry (Jason Momoa), Justice League’den sonra Atlantis’e dönecek ve işler karışacaktır.

Neden izlemeliyiz? Justice League filminin büyük hayranı değildik ancak “Game of Thrones” dizisinde Jason Momoa‘dan etkilendik ve o, Aquaman’in ciddiye alınması gereken bir DC çizgi roman karakteri olması gerektiğini kanıtladı. Amber Heard, Mera karakterini canlandıracağı için heyecan duyuyoruz. DC’nin Wonder Woman’dan sonra da etkilemeye devam etmesini umuyoruz.

Kaynak: Business Insider

2018 yılında gösterime girmesi beklenen süper kahraman filmleri arasında Black Panther, The New Mutants, Avengers: Infinity War, Deadpool 2, Ant-Man and Wasp, Teen Titans Go!, Venom, X-Men: Dark Phoenix, Spider-Man: Into the Spider-Verse ve Aquaman yer alıyor.

Yorum Ekle

Yorum yazmak için tıklayın

Yorumunuz:

e-Bülten Aboneliği